Tragedia w Elblągu! Podpalił kobietę, która mimo pomocy zmarła

Oblał kobietę łatwopalną substancją i podpalił. Mimo szybkiej pomocy, straszliwie poparzona elblążanka nie miała szans na przeżycie. Sprawca trafił do aresztu. Śledztwo prowadzi elbląska prokuratura.

W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu prowadzone jest postępowanie przygotowawcze przeciwko Arturowi C. podejrzanemu o to, że w dniu 22 lutego 2022 roku w Elblągu, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia – ze szczególnym okrucieństwem – życia 43 – letniej pokrzywdzonej oblał ją substancją łatwopalną, którą następnie podpalił. Kobieta tego nie przeżyła.

22 lutego 2022 roku funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymali zgłoszenie o tym, że na ulicy Królewieckiej w Elblągu doszło do pożaru mieszkania usytuowanego na czwartym piętrze bloku mieszkalnego.

W związku z otrzymanym zgłoszeniem funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu udali się na miejsce zdarzenia. Na miejsce przybyli także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, którzy przy użyciu podnośnika hydraulicznego dokonali ewakuacji z objętego ogniem mieszkania przebywających w nim wówczas dwóch mężczyzn tj. właściciela tego lokalu oraz jego znajomego.

Natomiast przybyły na miejsce zdarzenia drugi zespół funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu dokonał siłowego wejścia do mieszkania objętego pożarem, w którym znaleźli oni leżącą w jego wnętrzu pokrzywdzoną kobietę w wieku 43 lat.

Została niezwłocznie przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, gdzie pomimo udzielenia jej niezbędnej pomocy medycznej zmarła tego samego dnia. Sprawca zatrzymany został przez interweniujących funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W momencie zatrzymania znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu.

W związku z zaistniałym zdarzeniem zatrzymanemu przedstawiony został zarzut dopuszczenia się popełnienia przez niego zbrodni kwalifikowanej z art. 148 paragraf 2 punkt 1 kk (zabójstwo człowieka ze szczególnym okrucieństwem). Za popełnienie której może być mu wymierzona bardzo surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze na czas nie krótszy od 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Zatrzymany sprawca przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu – informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Niezwłocznie po wykonaniu niezbędnych w sprawie czynności procesowych Prokurator Rejonowy w Elblągu wystąpił do Sądu Rejonowego w Elblągu o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a który to wniosek został uwzględniony.

Aktualnie w sprawie realizowane są dalsze niezbędne czynności procesowe zmierzające do kompleksowego wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia.

1 komentarz

  • Monika Reply

    25 lutego 2022 at 17:20

    Na którym piętrze ? Pożar był na 3 .

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register