Trzech żołnierzy z Elbląga zakażonych koronawirusem

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w naszym województwie. Trzy osoby to żołnierze z jednostki w Elblągu. Nie trafią jednak do szpitala w Ostródzie ale do placówki ochrony zdrowia w Gdańsku.

O tym fakcie poinformował Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

– Zakażeni to 74-latek, który trafił do szpitala w Ostródzie, jego stan jest dobry. Łącznie w szpitalu w Ostródzie przebywa osiem osób zakażonych koronawirusem. Mamy również potwierdzone trzy przypadki w jednostce wojskowej w Elblągu, oni jednak zostaną przetransportowani do szpitala w Gdańsku – mówi Guzek.

To już jedenaste zachorowanie na koronawirusa w regionie. Do tej pory potwierdzono w Polsce 246 przypadków zakażeń. Pięć osób niestety zmarło.

Poniżej oświadczenie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód w Elblągu potwierdzone zostały dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Trzecią osobą jest żona jednego z zarażonych żołnierzy. Wszystkie te osoby zostały objęte kwarantanną już w piątek, 13 marca br. Ich dalsze leczenie będzie prowadzone w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Stan chorych jest dobry.

Zdrowie i bezpieczeństwo żołnierzy dowództwa, ich rodzin oraz mieszkańców Elbląga jest najwyższym priorytetem dla dowódcy dywizji. W dowództwie cały czas obowiązują restrykcyjne procedury związane z koronawirusem. Wszystkie osoby mające bezpośredni kontakt z osobami chorymi zostały poddane kwarantannie. Pozostałe osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. Zarówno kwarantanną, jak i nadzorem, objęte są również rodziny żołnierzy zawodowych. Jednocześnie dowództwo jest w stałym kontakcie z Sanepidem oraz Wojskowym Ośrodkiem Medycyny Prewencyjnej.

Rzecznik prasowy
mjr Dariusz Guzenda

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register