Centrum Wolontariatu pomoże potrzebującym

W celu zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia, w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, przy wsparciu samorządu, realizuje akcję pomocową.

Akcja skierowana jest do zdrowych mieszkańców Elbląga, w szczególności starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którym zaleca się pozostawanie w domu, a którzy ze względu na sytuację życiową potrzebują pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, m.in. w zapewnieniu dostępu do podstawowych artykułów.

Każdy, kto potrzebuje takiej pomocy, lub kto ma informacje o takiej osobie, winien skontaktować się bezpośrednio z Regionalnym Centrum Wolontariatu, który jest wiodącym koordynatorem akcji, pod nr tel. 600-384-230.

W akcję włączyła się również elbląska Straż Miejska.

W robieniu zakupów oraz docieraniu do osób potrzebujących pomocy wspierać będą mieszkańców wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu wyposażeni w identyfikatory oraz strażnicy miejscy.

Obecna sytuacja jest wyjątkowa. Jest to czas, w którym wszyscy powinni zachować społeczną odpowiedzialność i w miarę możliwości pomagać sobie nawzajem. Dlatego zachęcam wszystkie dorosłe osoby, które są zdrowe oraz mają takie możliwości, do włączenia się do akcji – zachęca prezydent Witold Wróblewski.

Chętne osoby mogą zgłaszać gotowość pracy wolontarystycznej polegającej przede wszystkim na robieniu zakupów osobom starszym, powinny zgłosić się pod tel.  600-384-230.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register