Ukrywając się przed policją…utknął w wersalce. Mundurowi „pomogli” mu wyjść

Policjanci kryminalni z Elbląga pomogli wczoraj 24 letniemu mężczyźnie wydostać się z wnętrza wersalki. Mężczyzna wszedł tam sam, aby ukryć się przed… policjantami. 24-latek ma do „odsiedzenia” 15 dni aresztu za drobne kradzieże. Gdy policjanci zapukali do drzwi mieszkania ten przebiegle ukrył się w wersalce – na próżno.

Wczoraj około godziny 10.00 przy ul. Kwiatowej wsparcia przy wejściu do mieszkania udzielili policjantom strażacy. Kryminalni z zespołu poszukiwań ustalili, że w jednym z mieszkań znajduje się 24-letni mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

– Gdy stanęliśmy pod drzwiami nie chciano nam ich otworzyć, a wiedzieliśmy, że wewnątrz znajduje się poszukiwany mężczyzna – mówi jeden z policjantów kryminalnych. – Wezwaliśmy strażaków i przy pomocy podnośnika dostałem się do wnętrza mieszkania – opowiada funkcjonariusz.

W pokoju na wersalce siedział mężczyzna i nie do końca umiał wyjaśnić dlaczego nie otworzył policjantom drzwi. On nie był jednak poszukiwany.  Funkcjonariusze postanowili sprawdzić wersalkę, ponieważ domownik co rusz siadał na niej mówiąc że nikogo więcej w mieszkaniu nie ma. Gdy policjanci otworzyli wersalkę okazało się, że jest w niej zakleszczony 24-latek. Mężczyźnie trzeba było pomóc wydostać się z wnętrza mebla, ponieważ nie był w stanie zrobić tego o własnych siłach.

– Mężczyzna był zdeterminowany i ukrywał się tak jakby miał do odsiadki co najmniej kilka lat – tłumaczy policjant. – Często z racji wykonywanej pracy spotykamy się z różnymi sposobami ukrycia się poszukiwanych. Schowanie się w wersalce nie jest zbyt oryginalne, bo kilka razy spotkałem się już z takim zachowaniem. Często osoba myśli, że może przeczeka a my odpuścimy… Jak pokazuje praktyka tak nie jest – kończy policjant.

Zatrzymany 24-latek trafił już do aresztu. Sąd zamienił mu niezapłaconą grzywnę na dni pozbawienia wolności. W areszcie spędzi teraz dwa tygodnie.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register