Uwięzili i wielokrotnie, brutalnie zgwałcili elblążankę. Sąd zaostrzył im karę!

Łukasza K. oraz Artura T. za o wielokrotne zgwałcenie 24-letniej elblążanki Sąd Okręgowy w Elblągu skazał na karę pięciu lat więzienia. Mężczyźni nie zgadzali się z tym wyrokiem, złożyli apelację. Odwołanie od tego wyroku złożyła również braniewska prokuratura, która chciała zwiększenia kary dla obu oskarżonych. 6 września gdański sąd rozpatrzył ich apelacje i zwiększył mężczyznom karę o dodatkowy rok – informuje braniewo.wm.pl.

Wyrok w sprawie Łukasza K. i Artura T., oskarżonych o wielokrotne zgwałcenie 24-latki zapadł w Sadzie Okręgowym w Elblągu w pierwszej połowie maja. Obaj mężczyźni usłyszeli wtedy wyrok 5 lat pozbawienia wolności. Oskarżeni nie zgadzali się z nim. W ich imieniu każdego z nich apelację złożył obrońca. Obaj panowie wnieśli o zmianę wyroku i uniewinnienie oskarżonego, ewentualnie o znaczne złagodzenie kary więzienia lub uchylenie wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia sądowi I instancji. Prokurator Rejonowy w Braniewie wniósł zaś o zwiększenie kary obu oskarżonym po 8 lat i 6 miesięcy więzienia.

Apelacje zostały przyjęte. 6 września Sąd Apelacyjny rozpatrzył apelacje stron i skazał Łukasza K. oraz Artura T. na karę 6 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni byli oskarżeni o to, że wspólnie i w porozumieniu pozbawili 24-letnią mieszkankę Elbląga wolności, zamykając ją w garażu, a następnie wielokrotnie zgwałcili. Po wszystkim oprawcy zagrozili 24-latce śmiercią, jeśli ta zgłosi zdarzenie na policji.

Pokrzywdzona kobieta nie dała się jednak zastraszyć, powiadomiła policję i złożyła zeznania. Sprawcy nie przyznawali się do winy i twierdzili, że wszystko odbywało się za zgodą pokrzywdzonej. 

Śledztwo zakończyło się aktem oskarżenia, w którym wskazano m.in, że Artur T. oraz Łukasz K., oprócz wielokrotnego zgwałcenia, także pobili 24-latkę, w wyniku czego doznała ona m.in. stłuczenia głowy i twarzy, a także całego ciała oraz głębokich otarć naskórka.

1 komentarz

  • Ktoś tam Reply

    16 września 2017 at 14:07

    6 lat za coś takiego? Wyrok powinien być wyższy przynajmniej o 300%

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register