W Elblągu ma powstać nowy hotel

Jak informuje portal propertynews.pl, w Elblągu przy ul. Warszawskiej, w sąsiedztwie realizowanego biurowca Porta Mare, powstanie nowy hotel. – Będzie miał międzynarodowy szyld. Zainteresowanych jest kilku globalnych graczy – zapowiada Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management.

Działka przy ul. Warszawska 61 leży nad rzeką Elbląg, przy Wyspie Spichrzów. Powstanie na niej projekt Riverside Apartments, w którym znajdą się apartamenty inwestycyjne z miejscami do cumowania łodzi.

– Parcela jest duża, dlatego zaplanowaliśmy na niej również hotel. Prowadzimy w tej chwili rozmowy z kilkoma międzynarodowymi sieciami, które są zainteresowane inwestycją w tym miejscu – opisuje Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management.

Elbląg jest drugim po Bytomiu miastem, w którym inwestorzy osiągają najwyższe zwroty z najmu mieszkań: niemal 7,5 proc. – To prawie dwukrotnie niż w Warszawie – wylicza Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management.

W sąsiedztwie planowanego kompleksu – w ramach programu Fabryka – powstaje Porta Mare, czyli 6-kondygnacyjny biurowiec klasy A, o powierzchni ponad 11 tys. mkw.

Potencjał hotelowy Elbląga określa nie tylko przekop Mierzei Wiślanej, ale także działająca w mieście baza wojsk NATO.

– Aktualne zaplecze noclegowe jest ubogie, więc kompleks apartamentowo-hotelowy ma szansę wypełnić tę lukę oraz obsłużyć ruch turystyczny, bo do morza jest tylko 14 km. Poza tym Elbląg, ze względu na niższe ceny, staje się też powoli sypialnią dla Gdańska – tłumaczy Michał Kubicki.

Koncepcja zakłada budowę dwóch, oddzielnych budynków. W apartamentowcu znajdzie się ok. 100 mieszkań o powierzchni od 28 mkw. do 48 mkw. Najprawdopodobniej będą to lokale przeznaczone na wynajem. W nowym hotelu zmieści się prawdopodobnie 80-90 pokoi. Obiekt będzie działał w – trzy lub czterogwiazdkowym standardzie.

– Biznes hotelowy, co prawda odbija się od dna po pandemii, ale jednak finansowanie obiektów wciąż jest martwe, dlatego szukam partnera. Liczę na współpracę z lokalnym inwestorem, któremu zależy na włączeniu do swojego portfolio hotelu z globalnym szyldem – dodaje Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management.

Projekt jest na wstępnym etapie. Według optymistycznych założeń, jego realizacja może się rozpocząć za ok. 10-15 miesięcy.

Przy współpracy z Geodezja Iława

Źródło: propetynews.pl

fot. wizualizacja inwestora.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register