W Elblągu powstanie Akademia Wzorowej Edukacji

Miasto Elbląg i CSE „Światowid” łączą siły we wspólnym projekcie edukacyjnym pn. Akademia Wzorowej Edukacji. Projekt, który uzyskał dofinansowanie unijne skierowany jest do elbląskich uczniów i uczennic z klas IV-VII.

O projekcie i przyznanym dofinansowaniu mówili Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Antoni Czyżyk przewodniczący Rady Miejskiej i jednocześnie dyrektor CSE Światowid.

– W ramach RPO i naszego ZIT pozyskaliśmy fundusze na działania edukacyjne poprzez projekt, który będzie realizowany wspólnie z CSE Światowid. Dotacja łącznie wynosi 5,2 mln zł, zaś koszt całego projektu, to ponad 5,7 mln zł. To potężne przedsięwzięcie dotyczące edukacji, w ramach którego zakupione zostaną tablice i pomoce multimedialne oraz laptopy, tak bardzo przydające się podczas nauczania zdalnego – mówił prezydent Wróblewski. – Projekt przewiduje również stypendia dla najzdolniejszych uczniów, ale także zajęcia wyrównawcze dla uczniów, którzy tego potrzebują. W realizację zaangażowani będą nie tylko elbląscy nauczyciele, ale także rodzice. Połączyliśmy siły wspólnie ze Światowidem, a realizacja przewidziana jest do września 2023 roku.

– Możemy powiedzieć, że przyszedł czas na Elbląg. Wcześniej Światowid realizował projekty poza naszym miastem, m.in. w Pasłęku, Rogajnach i Tolkmicku. Teraz chcieliśmy podjąć współpracę z naszymi jednostkami oświatowymi i to się udało. Będzie to projekt zintegrowany wykorzystujący eksperymentalne i nowoczesne metody nauczania, angażujący także rodziców. Dzięki jego realizacji elbląskie szkoły zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt. Stawiać będziemy na pracę zespołową, innowacyjność i kreatywność. Właśnie w te działania włączy się Światowid ze swoimi nowoczesnymi przestrzeniami – opisywał założenia projektu dyrektor Antoni Czyżyk.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register