Miasto kupiło nowy radiowóz dla elbląskiej policji

Prezydent Witold Wróblewski przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji kluczyki do nowego, oznakowanego radiowozu. Pojazd zakupiony został dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta w kwocie 50. 000 złotych.

– Co roku wspieramy działania policji. Mam nadzieję, że ten samochód będzie służył dla dobra nas wszystkich i podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Nowe auto zasili flotę radiowozów KMP w Elblągu. Samochód wyposażony jest w niezbędny policyjny sprzęt.

– Otrzymaliśmy dziś oznakowany samochód marki kia seed, który będzie wykorzystywany do służby patrolowo – interwencyjnej. Połowę środków na ten zakup otrzymaliśmy z budżetu miasta, drugą z funduszu wsparcia Komendy Głównej Policji. Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi i Radzie Miejskiej za to dofinansowanie – mówił insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Dofinansowanie do zakupu samochodu to kolejne wsparcie udzielone przez prezydenta Elbląga ze środków z budżetu miasta elbląskim policjantom. W 2020 roku między innymi przekazano także 20 tys. na poprawę warunków pracy funkcjonariuszy, za 12 tys. złotych zakupiono osiem nowoczesnych alkomatów, 7.800 złotych przekazano na bieżące utrzymanie komendy, a ponad 10 tys. przekazano na zakup materiałów odblaskowych w celu kształtowania prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród seniorów oraz kampanię pt. “Bezpieczny Senior”, realizowane w ramach Programu “Bezpieczny Elbląg”. Łącznie na wsparcie policji przekazano 100 tys. zł.

Nowy radiowóz dla elbląskiej Policji

Nowy radiowóz dla elbląskiej Policji

Nowy radiowóz dla elbląskiej Policji

1 komentarz

  • Kubis Reply

    6 stycznia 2021 at 10:45

    Niby miały być nowe malowania, a tu po staremu.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register