W ten dzień możesz bezpłatnie jeździć tramwajem w Elblągu!

Już w najbliższy czwartek – 9 listopada o godz. 13.00 oddane do użytku zostanie nowe torowisko tramwajowe wybudowane w ul. Gen. Grota Roweckiego i 12 – Lutego. W związku z tym serdecznie zapraszamy mieszkańców do skorzystania z inauguracyjnych, bezpłatnych przejazdów po nowym torowisku.

Przejazdy te będą się odbywały specjalnie oznaczonym tramwajem linii „S”, który po oficjalnym otwarciu wykona kilka kursów po nowej trasie linii tramwajowej nr 5 (Ogólna – Dąbka – 12 Lutego – Grota-Roweckiego – Bema – Saperów). Okolicznościowy  tramwaj będzie jeździł do godz. 18:00 (zjazd do zajezdni ok. 18:00 z pętli ogólna, przez ul. Obrońców Pokoju). Na mieszkańców, którzy zdecydują się na przejazd nową linią czekać będą niespodzianki przygotowane przez Urząd Miejski i członków Stowarzyszenia Miłośników Tramwajów. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy jednocześnie, że od piątku – 10 listopada obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy, w którym tramwaje linii 4 i 5 przetrasowane zostały na nowy odcinek torowiska. Nastąpi również modyfikacja autobusowej linii nr 9 wraz z częściową zmianą trasy.

Zobacz co się zmieni w funkcjonowaniu linii nr 4, 5 i 9.

Nowa trasa linii nr 4 (oba kierunki)
pętla Ogólna – Ogólna – Dąbka – 12 Lutego – Grota-Roweckiego – 3 Maja – Grunwaldzka – pętla Druska.

Nowa trasa linii nr 5 (oba kierunki)
pętla Ogólna – Ogólna – Dąbka – 12 Lutego – Grota-Roweckiego – Grobla św. Jerzego – Bema – pętla Saperów.

Nowa trasa linii nr 9 (oba kierunki)
EPT – Sulimy – Kwiatkowskiego – Mazurska (ww. tylko na wyznaczonych kursach) – Odrodzenia – Dąbka – Teatralna – Robotnicza – Plac Słowiański – Rycerska – Tysiąclecia – Grunwaldzka – Lotnicza – pętla dworzec.

Wprowadzenie zmian w trasach linii nr 4, 5 i 9 będzie wiązało się z wprowadzeniem zmian w rozkładach jazdy ww. linii. Rozkłady jazdy zostaną opublikowane z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem na stronie internetowej www.zkm.elblag.com.pl.

Nowe rozkłady jazdy dla linii nr 4, 5 i 9 będą także nieodpłatnie dostępne w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2  oraz w siedzibie ZKM przy ul. Browarnej 90. Wszelkie informacje na temat planowanych zmian można uzyskać także pod numerem telefonu informacji ZKM: 55 235 55 00.

Nowa linia tramwajowa – skorzystaj z inauguracyjnych przejazdów

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register