W weekend do parku?

Wiosna w pełni. Warszawskie parki wypełniają się spacerującymi rodzinami, a place zabaw dziećmi. Tylko oby pogoda dopisała…

Miasto ma mnóstwo pięknych terenów zielonych, które w długi weekend zapewne się zapełnią.

W Skaryszewskim, Praskim, Ujazdowskim, Fosa i Stoki Cytadeli, Ogrodzie Saskim oraz Polu Mokotowskim można aktywnie i biernie odpocząć. Ci, którzy zdecydują się przyjść z dziećmi mogą korzystać z 8 placów zabaw. Czeka na nich również 7 siłowni plenerowych oraz na Polu Mokotowskim dwa boiska do gry w siatkówkę.

Parki, którymi opiekuje się ZOM, zachwycają bujną roślinnością i bogatą fauną. Można wypoczywać i biesiadować na trawie. Dobrą propozycją jest też aktywne spędzanie czasu na rolkach, rowerze, deskorolce, grze w badmintona, ćwicząc jogę, tai-chi lub biegając.

Na pikniki i grillowanie polecamy park Skaryszewski, Praski, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Pole Mokotowskie. Wybór miejsca zostawiamy spontanicznym decyzjom, sprzyjają temu rozlegle parkowe polany, ale pamiętajcie przy tym o komforcie pozostałych użytkowników parku. Po grillowaniu posprzątajcie, dokładnie wygaście zużyty węgiel, a śmieci wyrzućcie do kosza. Na grillowanie nie wybierajcie parku Ujazdowskiego i Ogrodu Saskiego. W pierwszym ze względu na niewielką powierzchnię na której rozstawianie grilli zakłócałoby spokój ludziom tam wypoczywającym, w drugim natomiast ze względu na charakter, sąsiedztwo Grobu Nieznanego Żołnierza i organizowane uroczystości państwowe.

 

Z boisk do gry w siatkówkę plażową, które znajdują się na Polu Mokotowskim można korzystać bezpłatnie w dowolnym czasie. Jedynym warunkiem jest posiadanie piłki.

Do dyspozycji spragnionych użytkowników parków pozostają również trzy poidełka (parki Praski i Ujazdowski oraz Ogród Saski) oraz cztery nowoczesne toalety publiczne (dwie na Polu Mokotowskim i po jednej w parku Praskim i Ujazdowskim) dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w przewijak dla niemowląt.

Zatem zielonego i zdrowego weekendu!

park1

źródło tekst i foto: zom.wa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register