Wakacje w sierpniu w Elblągu

W sierpniu w dalszym ciągu zapraszamy do udziału w cyklu Wakacje w mieście. To oferta spędzania czasu wolnego w Elblągu kierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale coś dla siebie znajdą też dorośli.

Wtorek (4 sierpnia)
Wycieczka rowerowa Elbląskim Szlakiem Miejskim – start o 17 z dziedzińca Galerii EL
Środa (5 sierpnia)
Biegowa Bażantarnia z TeamKaraś od 18.30 do 19.30 – parking przy Muszli Koncertowej
Czwartek (6 sierpnia)
II Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego od godz. 10 do 13 – Hala Sportowo – Widowiskowa
zajęcia ogólnorozwojowe z UKS Wikingowie na Torze Kalbar od godz. 16 do 17
Piątek (7 sierpnia)
Biegowa Bażantarnia z TeamKaraś od 18.30 do 19.30 – parking przy Muszli Koncertowej
Niedziela (9 sierpnia)
Biegi na Orientację od godz. 10 do 12 – Bażantarnia
Wycieczka rowerowa – Hydrotechnika w Szopach – start godz. 10 z Placu Katedralnego

 • Cały czas funkcjonują dwie strefy gier i zabaw:
  w Hali Sportowo-Widowiskowej (tor przeszkód, sala do tenisa stołowego, boisko do badmintona, miasteczko rowerowe, nowość – od godz. 9 do 12
  na płycie Lodowiska Helena (stoły do cymbergaja, stoły do piłkarzyków, trampoliny, mini boisko do piłki nożnej, stoły do tenisa stołowego, mini tor do kręgli oraz boisko do mini koszykówki) od godz. 12 do 15.
 • W sierpniu w dalszym ciągu zapraszają też elbląskie Orliki przy siedmiu elbląskich szkołach, zobacz: HARMONOGRAM
 • 16 sierpnia w godz. 11-16 – między Ratuszem Staromiejskim a Katedrą odbędzie się kolejna edycja Przystanku Starówka, na który zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury – czekają atrakcje dla rodzin i dzieci, animacje, gry, zabawy oraz dodatkowo – Szkicologia

Ponadto:

 • Letnie kino pod chmurką – na seanse z dobrym kinem, które odbywają się na dziedzińcu Muzeum, zapraszamy jeszcze 8,16, 22 i 30 sierpnia.
 • Od minionego tygodnia zapraszamy również mieszkańców i turystów na wieżę katedralną, z której roztacza się imponujący widok na Elbląg i okolice.

A w Bibliotece, Galerii, Muzeum…

BIBLIOTEKA ELBLĄSKA

 • 3 sierpnia, godz. 17.00 – spektakl „Księżniczka Rosa i Klimek” w wykonaniu Teatru „Katarynka” z Gdańska. To baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem. Spektakl jest interaktywny. Dzieci razem z aktorami śpiewają w czasie malowania magicznego obrazu, razem z księżniczką tańczą taniec radości, biorą udział w piosence finałowej.
 • 5 sierpnia, godz. 17.00 – spotkanie z Zofią Stanecką, autorką wielu książek dla dzieci, m.in. cyklu „Basia” o rezolutnej dziewczynce w wieku przedszkolnym. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.
 • Trwa konkurs familijny z okazji 75. urodzin Pippi „Lato z Pippi”, a w każdy wtorek i czwartek na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej odbywa się gra terenowa z Pippi.
 • Do końca wakacji na bibliotecznym dziedzińcu prezentowana jest wystawa “Druki medyczne ze zbiorów Biblioteki Elbląskiej”. Pośród nich znajdują się bogato ilustrowane atlasy anatomiczne, opisy mniej i bardziej znanych chorób, traktaty z pogranicza medycyny, filozofii i teologii.
 • Kino letnie w bibliotece Począwszy od 6 sierpnia, w letnie czwartkowe wieczory zapraszamy do Sali “U św. Ducha” na osiem projekcji filmowych . Wyświetlone zostaną filmy niespodzianki. W sierpniu seanse o godz. 19.00.

CENTRUM SZTUKI GALERIA EL

 • 23 sierpnia (niedziela) w Galerii EL spotykamy się na Śniadaniu na trawie. Śniadamy w miłej, piknikowej atmosferze. Swoje warsztaty poprowadzi w tym czasie Janusz Kozak, a w tle miła muzyka.
 • Galeria EL proponuje też otwarte zajęcia plastyczne dla dzieci. Odbywać się one będą 5, 10, 12, 19, 24, 26 i 31 sierpnia – w godz. 11-13 (opłata 5 zł)
 • 6 sierpnia, godz. 18 Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy Agnieszki Nienartowicz (malarstwo)

MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNE

 • wtorek, 4 sierpnia 12.00 – 14.00 – Spotkanie z Archeologią – poprowadzi Urszula Sieńkowska na wystawie „Historia ukryta pod ziemią”. „Historia ukryta pod ziemią” to miasto widziane oczami archeologów. Ekspozycja ukazuje fragment wykopalisk archeologicznych do niedawna obejmujących całą elbląską starówkę. Jak wygląda odkrywanie średniowiecznego miasta? Co o jego przeszłości mówią odnajdywane artefakty? Poprzez prezentację często bardzo niepozornych znalezisk wystawa odkrywa przed zwiedzającymi tajemnice dziejów.
 • środa, 5 sierpnia, godz. 15.00 -18.00 – Spotkanie z Wikingami na dziedzińcu Muzeum.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register