Wycieczka rowerowa po elbląskich formach przestrzennych

Elbląskie formy przestrzenne będą celem kolejnej popołudniowej wycieczki, która odbędzie się we wtorek w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em”. Form jest ponad 50, ale my obejrzymy ich znacznie mniej.

– W zeszłym roku powstały w Elblągu trzy szlaki miejskie dedykowane turystom pieszym i rowerowym. Są to: szlak parków, który zwiedzaliśmy poprzednio, szlak form przestrzennych oraz szlak zabytków – mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Podczas drugiej jazdy obejrzymy szlak form przestrzennych rozsianych w różnych miejscach Elbląga. Wykorzystując przewagę zasięgu rowerów nad chodzeniem pieszo, dotrzemy też do form będących poza oficjalnym szlakiem.

Podczas wycieczki pokonamy 30 km, co w połączeniu ze spokojnym tempem i licznymi odpoczynkami zajmie nam około 3 godzin. Obejrzymy formy oddalone od centrum miasta i przez to znacznie mniej znane. Na trasie nie zabraknie podjazdów, najtrudniej będzie prawdopodobnie na Modrzewinie, ale tamtejsza wiatrowa forma kinetyczna Kaoru Matsumoto jest warta podjęcia tego wysiłku.

Tu zobaczysz trasę.

Już teraz zapraszamy również na niedzielną wycieczkę – Hydrotechnika w Szopach. Więcej informacji wkrótce.

Organizatorem wycieczki podczas akcji ,,Wakacje z MOSiR-em’’ jest Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki wraz ze współorganizatorami: Urząd Miejski w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur, Salon Rowerowy Wadecki, Neksus – serwis rowerowy.

Ruszamy z dziedzińca Galerii EL we wtorek, 4 sierpnia o godzinie 17.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register