Wakacje z Rugby w Elblągu

Na zaproszenie Rugby Łamie Bariery ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 oraz Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby 7 lipca gościliśmy w Elblągu Mistrzów Polski Ogniwo Sopot z drużyną Ogniwo bez Barier.

Jest to druga w Polsce drużyna, która w swoich szeregach ma zawodników niepełnosprawnych intelektualnie. Obie drużyny rozegrały I Turniej Rugby Bez Berier.

Mimo upału rozegrano kilka meczy, a zawodnicy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, profesjonalizmem i wytrwałością. Wśród trenerów goszczono Grzegorza Surtela, Tomasza Formele oraz Bartka Marczyńskiego. Całemu turniejowi przyglądała się zawodniczka i trenerka Kristi Waugh, która przyjechała ze Szkocji. Być może ta wizyta zaowocuje turniejami międzynarodowymi dla naszych rugbystów z SOSW nr 1. Na zakończenie spotkania wręczono pamiątkowe statuetki, medale i drobne prezenty. Szczególne podziękowania wystosowano do prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby Henryka Pach za organizację turnieju oraz dla Miasta Elbląg i Marszałka Województwa za wsparcie i pomoc przy organizacji.

Wszyscy, oprócz sportowej rywalizacji, świetnie się bawili, a to dla organizatorów największy sukces i najlepsza integracyja.

Trener Małgorzata Oleksiak i Anna Wójtowicz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register