Warszawskie Safari już w piątek!

W piątek efektownym prologiem przy Centrum Olimpijskim (ul. Wybrzeże Gdyńskie) rozpocznie się rajd Warszawskie Safari.

Podczas Warszawskiego Safari, części 37. cyklu Polskie Safari, pojawi się krajowa czołówka zawodników jeżdżących w rajdach terenowych. Na starcie wyścigu staną zarówno samochody terenowe, motocykle, quady, jak i pojazdy UTV.

Prolog wyścigu rozegrany zostanie w piątek, 24 czerwca, przy Centrum Olimpijskim, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Pierwszy zawodnik na trasę odcinka specjalnego „Żoliborz” wyruszy o godz. 16.50. Ta próba będzie miała długość 3,2 km.

Do Centrum Olimpijskiego warto się wybrać jednak już wcześniej. Od godz. 10.00 działać będzie park serwisowy, gdzie kibice będą mogli podziwiać rajdowe zespoły oraz ich maszyny. Przygotowano również pokazy triasowe – zarówno rowerzystów, jak i motocyklistów.

W sobotę, 25 czerwca, odbędą się trzy zasadnicze odcinki specjalne. O godz. 8.15 wystartuje próba „Zielony”. To blisko 50‐kilometrowy odcinek specjalny zlokalizowany na poligonie po wschodniej stronie Warszawy (pomiędzy Zielonką a Sulejówkiem). Drugi przejazd dokładnie tej samej próby rozpocznie się w południe. Na zakończenie rajdu czeka odcinek „Mały” – próba mierząca 18 km.

Uroczyste zakończenie rajdu o godz. 18.00 na placu Defilad, od strony skrzyżowania ul. Marszałkowskiej z al. Jerozolimskimi.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.warszawskiesafari.pl.

 

źródło: um.warszawa.pl, foto: screen z UM

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register