Weekend w Elblągu. Było 15 kolizji drogowych

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Odnotowano 15 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę.

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Odnotowano 15 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę. 

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 145 razy. Na ulicach wylegitymowali 370 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 12 mężczyzn. Nałożono 37 mandatów, 68 razy pouczano. 

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 173 osoby i skontrolowali 163 pojazdy. Odnotowali 15 zdarzeń drogowych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 109 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wystawili 90 mandatów i zastosowali 43 pouczenia. Skierowali do sądu 8 wniosków o ukaranie. Przeprowadzili 270 badań kierowców. Zatrzymali 1 nietrzeźwego. 23-latek jechał ulica Brzozową w Elblągu. Kierowca forda miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za prowadzenie w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

Dziś na drogach całego województwa działania NURD (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego). Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Będą się też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Policjanci apelują o ostrożność na drodze. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register