Dlaczego praca w opiece w Niemczech jest tak popularna?

Wyjazd do pracy w niemieckiej opiece to dziś często spotykany pomysł na zarobek. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było to takie oczywiste. Znalezienie pracy w branży opiekuńczej wiązało się z długim oczekiwaniem i wieloma wyrzeczeniami. Dziś jednak jest zupełnie inaczej. Pracować jako opiekun w Niemczech może każdy, bez względu na wykształcenie czy status społeczny. Zawód ten stał się jednym z najbardziej popularnych sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Dlaczego tak jest? I czy warto podjąć pracę w opiece?

Atrakcyjne wynagrodzenie dla opiekunki w Niemczech

Podstawową przyczyną, dla której opiekunki decydują się wyjechać za zachodnią granicę, jest wysoka wypłata. Jeśli współpracujesz z dobrą agencją, możesz zarobić nawet 2000 euro netto miesięcznie, czyli w przeliczeniu około 9300 zł. Oczywiście wszystko zależy od aktualnych kursów walut, nie zmienia to jednak faktu, że pensja jest kusząca. Dla porównania: w Polsce opiekunka seniora zarobi około 3500 zł na rękę. Nie mają też do dyspozycji premii czy dodatków finansowych, które w Niemczech są często spotykane. One sprawiają, że praca opiekunki jeszcze bardziej się opłaca.

Pracę w Niemczech łatwo znaleźć

Kolejny powód to łatwość znalezienia dobrej szteli. U naszych zachodnich sąsiadów popyt na usługi opiekuńcze wciąż rośnie. Opiekunka, która zdecyduje się na pośrednictwo jednej z agencji obecnych na portalu SenioPort, może spać spokojnie. Baza zleceń jest rozbudowana, a każdy kandydat znajdzie coś dla siebie. Co ważne, masz pewność, że praca jest w pełni legalna, a warunki zawieranej umowy jasne i przejrzyste. Jeśli masz jakiejkolwiek wątpliwości, możesz porozmawiać z konsultantem, który wyjaśni Ci wszystkie kwestie związane z zatrudnieniem. Wystarczy, że zgłosisz się do wybranej agencji i pomyślnie przejdziesz rozmowę kwalifikacyjną. Firma sama zajmie się formalnościami: wyrobi dla Ciebie kartę EKUZ, zorganizuje dojazd na miejsce zlecenia i z powrotem oraz wiele innych.

Opiekunem w Niemczech może zostać każdy

Praca w niemieckiej opiece jest zawodem właściwie dla każdego. Wiek, płeć, wykształcenie i pochodzenie nie mają tutaj żadnego znaczenia. Istotne jest jedynie doświadczenie i umiejętności, jakie posiada kandydat. Oczywiście mile widziane są osoby pracujące jako pielęgniarki, ratownicy medyczni czy fizjoterapeuci. Nie jest to jednak warunek konieczny, by dostać pracę opiekunki w Niemczech. Jeżeli zajmowałeś się chorym lub starszym członkiem rodziny, również posiadasz potrzebne doświadczenie. A pracując w niemieckiej opiece, możesz je rozwijać. Każdy dzień, który spędzasz z podopiecznym, jest szansą na zdobycie nowych umiejętności. Warto wspomnieć również o języku – znajomość niemieckiego jest niezbędna w zawodzie opiekunki. Kontakt z „żywym” językiem jest o wiele cenniejszy, niż nauka reguł i słówek z podręcznika. Dzięki temu szybciej nauczysz się komunikować z innymi.

Jak zatem widać, praca w opiece w Niemczech nieprzypadkowo cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Opiekunowie cenią sobie możliwość samorealizacji i poczucie misji, jakie towarzyszy im podczas wykonywania codziennych obowiązków. Opieka nad seniorem jest bowiem przede wszystkim pomocą drugiemu człowiekowi. Świadomość, że wspierasz starszą osobę, często nie będącą w stanie samodzielnie sobie poradzić, daje nie lada satysfakcję. Pamiętaj jednak, ze zawód ten jest trudny i wymaga od opiekuna odpowiedniego przygotowania oraz nastawienia. Nabyta wiedza i umiejętności to nie wszystko. Liczą się także pewne cechy charakteru, jak cierpliwość, odporność na stres, pozytywne podejście do życia, komunikatywność i empatia. Jeśli je posiadasz, z pewnością spełnisz się w pracy jako opiekunka w Niemczech.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register