Więzili i brutalnie gwałcili młodą elblążankę. Sąd skazał ich na 5 lat więzienia

Sąd Okręgowy w Elblągu skazał 21-letniego Artura T. oraz 22-letniego Łukasza K. na kary pięciu lat bezwzględnego pozbawienia wolności za brutalne, wielokrotne zgwałcenie młodej mieszkanki Elbląga. Według ustaleń śledczych mężczyźni mieli też ją pobić i grozić śmiercią, jeśli zgłosi sprawę na policję.

Choć Kodeks karny za zgwałcenie przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności, dwóch mężczyzn którzy więzili, brutalnie gwałcili młodą elblążankę, a także grozili jej śmiercią, otrzymali jedynie wyrok 5 lat więzienia.

Ich ofiara miała 24 lata, gdy w styczniu 2016 r. spotkała się z jednym z nich niedaleko Fromborka w miejscowości Wielkie Wierzno. Gdy udała się na teren posesji, na której mieszkał, miał on wspólnie z kolegą uwięzić ją w garażu. Była przez nich bita pięściami po głowie i kopana, poniżana i wiele razy gwałcona. W końcu wypuścili ją wolno, ale zapowiedzieli, że ją zabiją, jeśli zgłosi sprawę policji.

Ona jednak już następnego dnia złożyła zeznania na komendzie. Podczas obdukcji stwierdzono u niej liczne rany, m.in. głębokie otarcia naskórka oraz obrażenia głowy. Nie ulegało wątpliwości, że użyto wobec niej przemocy. Mimo to podejrzani twierdzili, że do stosunków doszło za obopólną zgodą. Prokuratura Rejonowa w Braniewie nie dała im wiary i najpierw skutecznie wnioskowała o ich tymczasowe aresztowanie, a później skierowała sprawę do sądu.

Proces trwał tylko kilka miesięcy. Dziś sąd uznał obu mężczyzn za winnych, orzekając karę pięciu lat pozbawienia wolności za zgwałcenie dla obu oskarżonych. Dodatkowo mają spędzić w więzieniu jeszcze sześć miesięcy za wywierania wpływu na świadka postępowania. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Onet.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register