Taki plac zabaw powinien być przy każdej szkole w Elblągu. Zobacz film

Elblążanie mają kolejne bezpieczne miejsce do zabawy i rekreacji. Przy Szkole Podstawowej nr 19 otwarty został kompleks sportowo – rekreacyjny. Inwestycja pod nazwą „Więcej ruchu dla maluchów” zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Materiał wideo:

– Bardzo się cieszę, że inwestycja ta została zrealizowana. Patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci widzimy, jak ten projekt był potrzebny i wyczekiwany. Jestem przekonany, że ten kompleks wzbogaci zajęcia prowadzone w szkole dla uczniów, a popołudniu będzie służył mieszkańcom naszego miasta do aktywnego wypoczynku. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy i bezpiecznego korzystania z tych urządzeń –  mówił podczas otwarcia prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent podziękował również wszystkim, którzy włączyli się w realizację inwestycji oraz zachęcał do składania wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Ten projekt to kolejny dowód na to, że marzenia się spełniają. Wystarczy mieć dobry pomysł. Do 25 czerwca czekamy na wnioski mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Zachęcam do udziału. Pierwsze propozycje już zostały złożone – podkreślał prezydent.

Wnioskodawcą  inwestycji pn. „Więcej ruchu dla maluchów” był Pan Piotr Mirzałek. Zakres zadania obejmował budowę kompleksu rekreacyjno – sportowego z bezpieczną poliuretanową nawierzchnią,  na którym zamontowanych zostało kilkanaście urządzeń. Są to między innymi: wioślarz, stepper, orbitrek, rower, koła tai-tchi, surfer, biegacz, twister, czy trampolina.

Na terenie kompleksu znalazł się również okrągły stół do tenisa stołowego, stół do gry w szachy i chińczyka oraz stół do gry w piłkarzyki. W ramach inwestycji przeprowadzona również została renowacja boiska wielofunkcyjnego wraz z montażem wyposażenia do gry w mini piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Wybudowano również skocznię do skoku w dal. Koszt realizacji zadania wyniósł 282 462,34 zł.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register