Wkrótce 16. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

 W dniach 10-19.06.2016 na scenach Teatru Dramatycznego w Warszawie odbywać się  będzie Festiwal Sztuki Mimu.

16 edycja festiwalu to podróż po odmiennych biegunach sztuki pantomimy. Jak podaja organizatorzy, żaden z tegorocznych spektakli nie gościł jeszcze w Polsce, z tym większą przyjemnością na trzech festiwalowych scenach będzie można powitać zespoły z Francji, Niemiec, Czech i Polski.

Festiwal gości również podróżujący po świecie projekt Europejskiej Federacji Pantomimy „Festival My Mime”, którego celem jest umożliwienie prezentacji sztuki pantomimy studentom ważnych ośrodków edukacji sztuki mimu. Organizatorzy festiwalu chcą w ten sposób ukazać, że sztuka dzięki pracy tak wielu młodych osób ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

Organizatorzy zapraszają też widzów na otwartą prezentację „Historia pantomimy”, prowadzoną przez charyzmatycznych artystów z Francji, by na koniec festiwalu zaproponować najnowszą premierę Wrocławskiego Teatru Pantomimy, która zaznaczy 60-lecie powstania tej sceny. W przestrzeni foyer Sceny Na Woli czeka natomiast na gości wyjątkowa wystawa fotografii Leszka Mądzika „Piętno czasu”.

źródło: kulturalna.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register