Wybił szyby w samochodach. Dlaczego? Tego nie wie

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który powybijał szyby w trzech samochodach, zniszczył elewację budynku i drzwi. Wszystko to miało miejsce w Elblągu. Jak tłumaczył był pijany i nie wie dlaczego to zrobił. Zatrzymany mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Starty jakich dokonał to ponad 10 tys zł.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę (4/5 lutego 2022 r.). Około 1:00 w nocy ulicami Sadową i Słowackiego w Elblągu 33-latek wracał pijany od kolegi. Znalezionym kijem zaczął okładać napotkane na drodze samochody. Wybił szyby w toyocie, mazdzie i fordzie.

Dodatkowo kawałkiem płyty chodnikowej uszkodził drzwi budynku przy ul Słowackiego i uszkodził elewację. Policjantów zaalarmował mieszkaniec ulicy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu.

Okazało się, że był już wcześniej karany, między innymi za włamania i przestępstwa narkotykowe, przebywał w areszcie śledczy. Za niszczenie mienia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolność.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register