Wycieczka samochodowa po najciekawszych miejscach w Europie

Każda podróż samochodem po Europie jest ciekawa i ekscytująca, a jeżeli dodatkowo postanowimy odwiedzić najpiękniejsze miejsca w kilku państwach Europy, z pewnością przeżyjemy prawdziwą przygodę pełną niezapomnianych widoków oraz doświadczeń. Dlatego jeżeli planujesz kilkudniową, a nawet tygodniową wycieczkę po najciekawszych miejscach w Europie, nie zapomnij właściwie się do takiej podróży przygotować.

Z Polski do Niemiec – co warto zobaczyć?

Wyjeżdżając z Polski możemy ruszyć prosto do Niemiec, gdzie czeka na nas prawdziwy raj przyrodniczy i kulturalny, jaki możesz znaleźć w Dolinie Renu. Inne ciekawe miejsca w Niemczech to urocze miasteczka takie jak Bacharach czy Rudesheim, a także wyjątkowo urokliwe zamki, do jakich można zaliczyć Marksburg czy Burg Eltz. Jeżeli wybierzesz trasę wzdłuż Doliny Renu, będziesz mógł przez całą drogę cieszyć się niezapomnianymi krajobrazami oraz wyjątkowymi miejscami na postój i zwiedzanie okolicznych zabytków.

Austria – malownicze Alpy i piękny historyczny Wiedeń

Przekraczając granicę Austrii rozpocznij swoje zwiedzanie od Wiednia, stolicy pełnej historycznych zabytków. Do najpiękniej naszych miejsc w Wiedniu na pewno należy pałac Schonbrunn oraz katedra świętego Szczepana. Wybierając kierunek na południe nie zapomnij o zwiedzeniu Salzburga, jest to słynne miasto Mozarta w którym można zwiedzić jego dom rodzinny oraz zabytkowe zamki Hohensalzburg i Mirabell. Austria słynie przede wszystkim z malowniczych krajobrazów, mowa tutaj o przepięknych Alpach, które można podziwiać przejeżdżając chociażby przez Dolinę Wachau czy Szlak Alpejski Grossglockner.

W drodze powrotnej odwiedź Słowację

Podróżując samochodem po Słowacji będziesz mieć okazję podziwiać dziką przyrodę oraz historyczne miasta tego państwa. Na szczególną uwagę zasługuje stolica Słowacji– Bratysława, tutaj znajduje się chociażby malowniczy zamek oraz wyjątkowo pięknie zachowane Stare Miasto. Jadąc dalej w głąb kraju można podziwiać piękne krajobrazy tatr wysokich. Zanim jednak przekroczymy granicę Słowacji, warto zapoznać się z tamtejszymi przepisami drogowymi, jeżeli chcemy podróżować po autostradach i drogach szybkiego ruchu, niezbędnym dokumentem do wykupienia będzie e-winieta Słowacja.

Czeska Praga wciąż zachwyca

Zanim wrócimy do swojego kraju warto jeszcze odwiedzić Czechy, które jak wiadomo sąsiadują ze Słowacją oraz z Polską. To kolejne państwo w którym będzie nam potrzebna winieta Czechy 2024, jednak po jej wykupieniu, będziemy mogli swobodnie poruszać się po wszystkich autostradach oraz drogach szybkiego ruchu. Najpiękniejszym miastem w Czechach jest oczywiście Praga, tutaj możemy podziwiać gotycką architekturę Starego Miasta oraz zamek na wzgórzu Hradczan. W drodze powrotnej czeka na nas jeszcze wyjątkowo piękne Park Narodowy Czeska Szwajcaria oraz urokliwe miasteczka Morawskiego Krasu.

Wybierając się w podróż samochodem osobowym po najciekawszych miejscach w Europie, nie tylko doświadczymy wspaniałych wrażeń, zobaczymy piękne krajobrazy oraz historyczne zabytki, ale również poznamy zagraniczną kulturę oraz tradycję tych państw.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register