Wyrok dla Sebastiana B.K. Edmund Szwed wygrał proces o zniesławienie

Trzy miesiące pozbawienia wolności, kara grzywny oraz obowiązek zamieszczenia przeprosin na łamach jednego z elbląskich portali internetowych. Taki wyrok zapadł w czwartek w elbląskim sądzie w sprawie przeciwko Sebastianowi B.K. o pomówienie Edmunda Szweda w środkach masowego przekazu. Sąd uznał, że wszystkie te informacje były nieprawdziwe.

Sebastian B.K.  przez kilka  lat w internecie, na specjalnie utworzonym blogu, za pośrednictwem przygotowanych filmików zamieszczanych w serwisie  youtube oraz  facebook  a także  za pomocą materiałów  dźwiękowych  wielokrotnie  pomawiał  Edmunda Szweda oraz Jego rodzinę. Sebastian B.K. sugerował, że Edmund Szwed w 2014 roku w czasie  samorządowej kampanii wyborczej  popełnił  wiele  kłamstw i  niezgodnych z prawem  działań. Natomiast, w prowadzonej  przez siebie  działalności  gospodarczej miał dokonać rzekomo nawet oszustw. Edmund Szwed, chcąc chronić swoje dobre imię, wniósł przeciwko Sebastianowi B.K.  sprawę do sądu.

Sąd, po zbadaniu sprawy stwierdził winę oskarżonego i uznał Sebastiana B.K. winnym zarzucanych mu czynów. Sędzia w toku procesu ustalił, że informacje publikowane w Internecie przez oskarżonego na temat Edmunda Szweda i Jego rodziny były nieprawdziwe.

Dlatego sędzia uznał Sebastiana B.K. winnym wielokrotnego pomawiania Edmunda Szweda oraz Jego rodziny i skazał go na trzy miesiące pozbawienia wolności w formie pełnienia prac społecznie użytecznych. Ponadto oskarżony musi wpłacić 3 tys. zł na rzecz elbląskiego hospicjum, zamieścić przeprosiny na łamach internetowej gazety portel.pl oraz pokryć koszty zastępstwa procesowego na rzecz Edmunda Szweda. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Edmund Szwed już wcześniej odnosił się publicznie do kłamliwych insynuacji na Jego i Jego rodziny dementując zamieszczone w Internecie informacje.

Wkrótce na naszych łamach opublikujemy kulisy działań wymierzonych przeciwko Edmundowi Szwedowi. Wskażemy również kto stał za tym bezprecedensowym atakiem na byłego kandydata na prezydenta Elbląga, który w poprzednich wyborach, jako polityk niezależny uzyskał trzeci wynik. W czwartek ten bezprawny proceder znalazł swój finał w sądzie.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register