Wziął dwie butelki wina i…zapomniał zapłacić. Doszło do ostrej szarpaniny

19-latek odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą. Młody mężczyzna ukradł w jednym ze sklepów na elbląskiej starówce dwie butelki wina. Chwilę później doszło do szarpaniny pomiędzy nim a pracownikami sklepu.

Cała sytuacja rozegrała się w piątek około godziny 22.30. Do sklepu spożywczego wszedł 19-letni mężczyzna, zdjął z półki dwie butelki wina o wartości niecałych 50 zł i próbował z nimi wyjść na zewnątrz. Zareagowała obsługa sklepu. Doszło do szarpaniny, bo 19-latek chciał utrzymać w posiadaniu zabrane butelki z winem. Sam był też pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został przytrzymany do czasu przyjazdu patrolu policji. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka i przewieźli go do aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej – bo tak Kodeks Karny kwalifikuje taki czyn.

– Mężczyzna przyznał, że zrobił to przez głupotę. Nie był wcześniej notowany. Prokurator zastosował wobec 19-latka dozór policji. Za kradzież rozbójniczą może grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

fot. zdjęcie poglądowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register