Totalna bezmyślność! Kierowcy nadal jeżdżą po alkoholu!

Policjanci w miniony weekend interweniowali ponad 200 razy. Do pogotowia socjalnego przewieziono 21 nietrzeźwych. Zatrzymano 3 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Pierwsza to kobieta która jechała ulicą Rybną w Elblągu swoim osobowym renault. Kierująca zatrzymana do kontroli i poddana badaniu na zawartość alkoholu miała 1,5 promila. Samochód przekazano innej trzeźwej osobie a kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Rekordzistą okazał się jednak 43-latek zatrzymany w sobotę. Mężczyzna kierował samochodem volvo a kontrola miała miejsce przy ul. Rawskiej. Wynik badania alkotestem to ponad 2 promile alkoholu w organizmie 43-latka. Jego auto odholowano na policyjny parking i zatrzymano mu prawo jazdy.

Inny kierujący najechał swoją hondą civic na przydrożne drzewo. Było to w niedzielę około 19.00 w miejscowości Łęcze. Tak niefortunnie zakończyła się podróż autem z wynikiem 1,3 promila alkoholu w organizmie. Obrażeń nie odniósł. Auto odholowano na parking.

– Wszystkie wymienione osoby odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

1 komentarz

  • Korsienka Reply

    25 czerwca 2018 at 20:48

    Oczywiscie, ze dalej jezdza. Ale wiecie co jest najgorsze? Ze dalej TRZEZWI ludzie zatrzymuja sie i parkuja tuz obok pasów. Nie bacząc, ze posrednio mogą spowodowac smiertelny wypadek. Warszawskie ZDM zrobilo fajna akcje spoleczna o tym, na ich youtube jest filmik. Moze opublikujecie…? Rzecz przeciez nie dotyczy tylko Warszawy.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register