Z prasy. Elbląg czeka najazd turystów!

W Elblągu już teraz ciężko znaleźć hotel na koniec czerwca. Do Gołdapi mogą przyjechać turyści, którzy nigdy nie wybraliby tego miejsca. Turystów do wschodniej Polski przyciąga mundial w Rosji. Anglicy, przed meczem swojej kadry narodowej, rozegrają na Podlasiu turniej w piłkę błotną. Mecze mistrzostw świata to ogromna szansa dla branży turystycznej z północno-wschodniej Polski.

Tuż za naszą granicą rozegrane będą cztery spotkania. Między 16. a 28. czerwca zmierzą się: Chorwacja z Nigerią, Serbia ze Szwajcarią, Hiszpania z Marokiem i Anglia z Belgią. O ile na napływ turystów z odległych państw afrykańskich raczej nie ma co liczyć, to spodziewać się można licznych grup Anglików i Hiszpanów znanych z miłości do futbolu i przywiązania do swoich reprezentacji narodowych.

Problem z miejscami w hotelach

Strefę kibica chcą u siebie stworzyć także władze Elbląga. Dyrektor departamentu promocji i kultury tamtejszego Urzędu Miejskiego Adam Jocz zapewnia, że miasto już wysłało zapytania do Telewizji Polskiej.

– To, czy strefa powstanie, uzależnione jest od cennika, którego TVP samorządom jeszcze nie podaje – wyjaśnia Jocz i podkreśla przy tym, że to bardzo istotne dla miasta, ponieważ zainteresowanie wśród kibiców już teraz jest duże. – Jest problem, żeby w tym okresie, kiedy są mecze w Kaliningradzie, znaleźć miejsca w hotelach Elblągu – podkreśla Adam Jocz.

Miasto chce jednak przyciągnąć jeszcze większą liczbę fanów futbolu.

Przed mistrzostwami mają ruszyć z kampanią promocyjną w zagranicznych mediach społecznościowych. Liczą przede wszystkim na Hiszpanów i Anglików.

– To wierni kibice z dużych państw. Poza tym mają bardzo dobre połączenie lotnicze do Gdańska – zauważa Jocz.

Promocja w Moskwie

Na szczeblu ogólnopolskim działań dotyczących promocji przygranicznych terenów Polski, przedstawiających je jako sypialnię i dobry punkt wypadowy na Mistrzostwa Świata, nie widać. Rzecznik Polskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Cendrowski podkreśla, że planowana jest zagraniczna promocja już w trakcie turnieju.

– Polska Organizacja Turystyczna przygotowuje się do promocji szczególnie w Moskwie. Być może również w Obwodzie Kaliningradzkim – wyjaśnia Cendrowski. Tylko czy kibice korzystający z gościnności naszych wschodnich sąsiadów, podekscytowani piłkarskimi emocjami, będą chcieli słuchać o tym co ciekawego jest do zobaczenia w Polsce?

Więcej: https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/artykul,236,0,2399980.html

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register