Chcieli przemycić narkotyki. Nie pozwolił na to pies

5 i 6 marca pies służbowy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie odnalazł narkotyki, które posiadali w swoich domach dwaj mieszkańcy powiatu braniewskiego.

Do wspólnej akcji z braniewską policją włączył się przewodnik Straży Granicznej ze swoim czworonożnym przyjacielem. Pies służbowy o imieniu Cebra w pierwszym z mieszkań oznaczył szafkę kuchenną, w której znajdowało się ok 5 g marihuany i 2 młynki do mielenia suszu roślinnego. Następnego dnia w drugim domu, niezawodny nos Cebry wywęszył kolejne 2 g marihuany oraz materiały do przygotowywania i przechowywania narkotyków.

To już kolejny sukces psa służbowego z Placówki Straży Granicznej w Braniewie. W lutym pies tropiący Jager pomógł straży leśnej oraz policji w ujawnieniu kłusownika. Szybko podjął trop i po około 3 kilometrach doprowadził mundurowych do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam ujawniono ślady krwi oraz pozostałości po zwierzynie leśnej.

Wyniki naszych czworonożnych przyjaciół nie byłyby możliwe, gdyby nie ich „panowie”-przewodnicy psów służbowych. To oni ich szkolą, kierują ich pracą i wspierają podczas różnych działań.

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej służy 31 psów. Specjalizują się w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych, narkotyków, tropią oraz posiadają wyszkolenie patrolowo-obronne.

1 komentarz

  • Konto Reply

    8 marca 2018 at 23:10

    Helenowo. EGON. SZUKAJCIE U NIEGO. GORNICKI

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register