Zbliżają się urodziny bliskiej osoby? Stwórz prezent wyjątkowy

Obdarowywanie się przy różnych okazjach prezentami to w naszej kulturze jeden ze stałych elementów życia towarzyskiego. Jest to rzecz sprawiająca wiele radości, z drugiej strony jednak bywa ona nader kłopotliwa, zarówno dla adresatów podarunków, jeśli okaże się, że nie były one przedmiotem szczególnie głębokiego namysłu, jak i osób, które je przygotowują, a mają ambicje, by wybrać coś wyjątkowego. Dziś jednak na każdą potrzebę znajdziemy doskonałą odpowiedź.

Gdy wydaje się, że wszystko już było

Jest rzeczą oczywistą, że aby prezent okazał się trafionym, niezbędne jest dokładne poznanie upodobań czy potrzeb, jakie może mieć osoba, której zamierzamy go wręczyć. Sposób, w jaki uda nam się to zrobić zależeć będzie od stopnia zażyłości i innych okoliczności – niekiedy będziemy chcieli się przecież postarać, aby nie dać nieopatrznie żadnych sygnałów, które mogą zepsuć niespodziankę. Zaufani wspólni znajomi są tu nieocenioną pomocą.

Niestety, bywa i tak, że mimo długich usiłowań, dobrego pomysłu, który nie zostałby już wykorzystany, nie znajdujemy. Oczywiście najważniejsza jest po prostu pamięć i wielu z nas przyjmie z satysfakcją każdy jej dowód, o ileż większe będzie jednak zadowolenie obu stron, jeśli podarunek mimo wszystko będzie czymś nieprzypadkowym, niepozostawiającym wątpliwości co do tego, że nie mógł być adresowany do nikogo innego. Ratunkiem są w tej sytuacji wszelkiego typu spersonalizowane gadżety, których forma i przeznaczenie może być bardzo różne. Wybór jest tu ogromny, od różnego rodzaju czysto symbolicznych ozdób, poprzez odzież, aż po naczynia czy narzędzia.

Praktyczne zastosowanie zawsze jest w cenie

Każdy prezent może być rzeczą kłopotliwą zwłaszcza wówczas, gdy nie sposób znaleźć dla niego żadnego przeznaczenia, eksponować go np. na półce nie mamy ochoty, a wolnego miejsca do przechowywania ich wszystkich z roku na rok coraz bardziej brakuje. Dlatego zawsze zadajmy sobie pytanie: jaką funkcję może on pełnić? Kolejny już kubek, za to z ciekawym nadrukiem, może okazać się znakomitym pomysłem i zaskoczeniem. Innym rozwiązaniem, które zyskuje obecnie na popularności, są puzzle do wydruku jakie oferuje np. sklep Puzzle4u. Dobrej jakości zdjęcie, dokumentujące ważne chwile, zawsze dostarczy wiele radości, jako podarunek wydaje się jednak rzeczą dość skromną. Możliwość jego ułożenia sprawi, że dobre wspomnienia nie tylko wrócą na dłużej, ale także staną się okazją do znakomitej zabawy dla szerszego grona – zwłaszcza, jeśli wybierzemy większy format. Jest to przy tym doskonały podarunek dosłownie dla każdego – można je po ułożeniu wyeksponować na ścianie, ale równie dobrze schować. Zajęcie to jest w dodatku znakomitym treningiem umysłu dla osób w dowolnym wieku.

Duże możliwości oferuje odzież, np. t-shirty. Minęły jednak czasy, gdy jakikolwiek śmieszny nadruk mógł być uważany za coś ciekawego – dobrze jest więc się nieco wysilić, być może angażując kogoś, kto potrafi nieco więcej, jeśli chodzi o projektowanie graficzne.

Warto wychodzić poza schematy, albo w nietypowy sposób wykorzystywać rzeczy dobrze nam znane – inspiracji warto szukać wszędzie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register