Zmiany w ruchu, na ulicach 11. PZU Półmaraton Warszawski

Przed nami 11. edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego. W niedzielę, 3 kwietnia, blisko 15 000 zawodników zmierzy się z wymagającą i bardzo urozmaiconą trasą. W tym roku start i meta na Placu Trzech Krzyży. Na trasie biegu występować będą czasowe utrudnienia w ruchu.

11. edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego wystartuje w tym roku z jednego z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych miejsc stolicy – Placu Trzech Krzyży. Tam również będzie miała swój finał. Trasa biegu przebiegać będzie natomiast przez historyczne, najpiękniejsze i charakterystyczne miejsca w Warszawie. Z przebiegiem trasy można zapoznać się tutaj, a video z przejazdu trasą biegu można zobaczyć tutaj.

Urozmaicona trasa to również zachęta dla kibiców. Ci będą mogli dopingować swoich znajomych i bliskich w aż 29 punktach kibicowania. Tam czekać będą na nich zespoły muzyczne, cheerleaderki, a także przedstawiciele partnerów biegu. Więcej informacji o strefach dla kibiców tutaj.

Podobnie jak w latach ubiegły zmaganiom towarzyszyć będą targi Sport & Fitness Wiosna. Tuż przy biurze zawodów (COS TORWAR, ul. Łazienkowska 6a) wystawione zostaną stoiska z bogatą ofertą producentów sprzętu sportowego, odżywek i gadżetów biegowych. Z pełnym programem zawodów można zapoznać się tutaj.

Więcej informacji na stronie: www.pzupolmaratonwarszawski.com

Zmiany w ruchu drogowym
Bieg uliczny to także zmiany w ruchu drogowym. Swoje trasy zmienią także autobusy komunikacji miejskiej, szczegółowe informacje tutaj. Start biegu o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 14.00. Wyłączonych z ruchu będzie kilkanaście ulic, m.in.: pl. Trzech Krzyży, Z. Słomińskiego, S. Starzyńskiego, Jagiellońska, Solec, Belwederska i Al. Ujazdowskie.

Ze względu na montaż sceny pierwsze utrudnienia w ruchu na pl. Trzech Krzyży zostaną wprowadzone już w sobotę, 2 kwietnia. O godz. 15.00 zamknięty zostanie pas do skrętu w lewo dla jadących od Al. Ujazdowskich (przed kościołem św. Aleksandra). Ok. godz. 18.00 zamknięta dla ruchu zostanie wschodnia strona pl. Trzech Krzyży. Utrzymana będzie tylko możliwość jazdy po zachodniej stronie (wzdłuż Ministerstwa Rozwoju) w relacjach: Bracka – Mokotowska, Żurawia – Mokotowska, Hoża – Mokotowska i Żurawia – Książęca. Pojazdy poruszające się Al. Ujazdowskimi od strony pl. Na Rozdrożu będą kierowane w ul. Piękną/Myśliwiecką, dalej Rozbrat i Książęcą.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register