Znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy

Dla Konrada T. nocny kurs taksówką zakończył się pobytem w komendzie. Dyżurny komendy w Starych Babicach chwilę po północy otrzymał zgłoszenie o awanturującym się i agresywnym kliencie. Gdy policjanci dojechali na miejsce 19-latek swoją agresję fizyczną i słowną przeniósł na umundurowanych funkcjonariuszy. Mieszkaniec Warszawy został zatrzymany. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy i ich znieważenie.
Chwilę po północy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o awanturującym się i agresywnym kliencie taksówki. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili funkcjonariusze, taksówkarz podczas przewozu dwóch klientów, z uwagi na nagłą awarię silnika, musiał zjechać na pobliską stację paliw. Wtedy między jego pasażerami doszło do nieporozumienia. Mężczyźni zaczęli się kłócić między sobą, a następnie Konrad T. stał się też agresywny wobec taksówkarza. Z pomocą pracowników stacji mężczyźni obezwładnili 19-latka do przyjazdu policyjnej załogi.

Widok umundurowanych policjantów ponownie wzbudził agresję u młodego mężczyzny, który wulgarnymi słowami zaczął znieważać interweniujących funkcjonariuszy, a następnie używając siły fizycznej, naruszył ich nietykalność cielesną. Mieszkaniec Warszawy został zatrzymany. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i ich znieważenie. Za czyn, którego się dopuścił, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zródło: policja.waw.pl

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register