Znów grozi nam powódź? Wysoki stan wód w mieście i regionie

Przekroczone stany alarmowe wód w naszym mieście i regionie. Jeśli pogoda nie poprawi się może grozić nam zalanie miasta jak we wrześniu br. O tym już teraz ostrzega portal Meteoelblag.pl.

Jak alarmują elbląscy meteorolodzy, nie poprawia się sytuacja hydrologiczna na terenie powiatu elbląskiego oraz pasłęckiego, wraz z topniejącym śniegiem z Wysoczyzny i przez długotrwałe opady deszczu wezbrały strumyki spływające w dół do Zalewu Wiślanego i jeziora Drużno.

Stan alarmowy notuje rzeka Wąska w Pasłęku, przekroczony jest tam on aż o 18 cm, obecnie poziom wody nadal rośnie i wynosi 648 cm ( Stan Alarmu – 630 cm).

Podobnie sytuacja wygląda na jeziorze Drużno, stan alarmu przekroczony o 12 cm, obecny poziom – 602 cm, o 2 centymetry przekroczony jest też stan alarmowy na rzece Bauda spływającej z Wysoczyzny Elbląskiej w dół.

Nie najlepiej prezentuje się też nasza Kumiela zwana Dzikuską, to już bodajże czwarty tak jej wysoki poziom w tym roku, przypomnijmy że we wrześniu, doszło do powodzi w centrum Elbląga.

Źródło: http://www.meteoelblag.pl/2017/12/02/stan-ostrzegawczy-elblag-kumiela/

Czy również tym razem dojdzie do zalania ulic i domów w Elblągu?

O wrześniowej powodzi pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/elblag-walczy-z-zywiolem-pilne-spotkanie-sztabu-kryzysowego/

fot. meteoelblag.pl

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register