11 mln zł na pomoc osobom bezdomnym

W czwartek Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się z Komisją Dialogu Społecznego do spraw Bezdomności. Rada Opiekuńcza przedstawiała sprawozdanie z działań na rzecz osób będących w kryzysie bezdomności. W tym roku Warszawa przeznaczyła na ten cel 11 mln zł.

Warszawa pomaga osobom bezdomnym
Miasto Stołeczne Warszawa w roku 2016 przeznaczyła blisko 11 mln zł na pomoc osobom bezdomnym. Warszawa zleca to zadanie organizacjom pozarządowym, zapewniającym schronienie i posiłek. Osoby bezdomne korzystają z bezpłatnego żywienia –  7 jadłodajni wydaje 2 tysiące posiłków dziennie, ale gdy jest mróz – do 3 tysięcy posiłków. Noc potrzebujący mogą spędzić w 21 placówkach noclegowych, w które łącznie mogą jest prawie 1500 osób. Dodatkowo zimą działają dwie ogrzewalnie dzienne, do dyspozycji bezdomnych jest także łaźnia, pralnia, 4 punkty poradnictwa, w tym poradnia Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. Funkcjonuje również sieć streetworkerów, którzy monitorują miejsca niemieszkalne i motywują osoby bezdomne do skorzystania z placówek.

Pomoc udzielana przez Straż Miejską
Warszawscy strażnicy miejscy z początkiem 2016 r. wytypowali 127 miejsc (pustostany, altany, ogródki działkowe), w których szacuje się, że rotacyjnie przebywało zimą ponad 400 osób bezdomnych. W trakcie cyklicznych kontroli tych miejsc strażnicy sprawdzali, w jakich warunkach żyją te osoby i oferowali pomoc.

źródło: um.warszawa.pl, foto:UM/R.Motyl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register