119 drzew dostanie świeże podłoże

Trwa program poprawy warunków życia drzew. Polega on na wymianie podłoża w technologii strumienia sprężonego powietrza, która chroni rozrośnięty i gęsty system korzeniowy. Koszt poprawy warunków życiowych poprzez wymianę podłoża 119 drzew wyniesie około 125 tys. zł.

ZOM jak co roku dba o nasze zielone płuca. Drzewa w stolicy dostaną świeże podłoże. Najpierw z każdej misy wokół drzewa usuwane są: darń, chwasty, kamienie, gruz, szkło, metal i inne zanieczyszczenia, potem przy pomocy urządzenia wytwarzającego silny strumień powietrza wybierana jest ubita i zanieczyszczona ziemia. Następnie korzenie zasypywane są świeżą, urodzajną glebą, a na zakończenie wokół drzewa zostaje wysypana kora. Ziemia jest solidnie zwilżana.

W ubiegłym roku tym sposobem ZOM poprawił warunki życia lipom na pl. Konstytucji i pl. Wilsona. W tym roku prace obejmują 119 drzew na Ochocie przy ul. Grójeckiej i ul. Filtrowej, na Żoliborzu przy ul. Mickiewicza i ul. Krasińskiego oraz na Mokotowie przy ul. Puławskiej. Każde z tych drzew zostanie wzmocnione na koniec szczepionką mikoryzową, dzięki której rośliny będą pobierały więcej wody i soli mineralnych z gleby.

korzenie2

źródło: zom.waw.pl, foto: Palmett Markowe Ogrody

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register