Veturilo pobiło rekord – pół miliona wypożyczeń w 76 dni

Już ponad 500 tysięcy razy było wypożyczane Veturilo od początku marca, kiedy rozpoczął się tegoroczny sezon warszawskich rowerów publicznych. W tym samym czasie do grona użytkowników dołączyło prawie 26 tysięcy osób.

500 225 wynajmów i 25 897 rejestracji – takie wyniki w ramach Veturilo odnotował od początku marca operator systemu, firma Nextbike Polska. Półmilionowy wynajem w tym sezonie nastąpił 16 maja. Użytkownik sięgnął po rower na stacji „Plac Zbawiciela – Nowowiejska – Mokotowska”, by po 20 minutach zwrócić go w lokalizacji „ul. Waryńskiego – ul. Nowowiejska – Metro Politechnika”.

–  Rowery miejskie są obecne w Warszawie już piąty sezon. Tym bardziej cieszymy się, że nie tylko udaje się utrzymać ich ogromną popularność, ale również zachęcać tysiące nowych osób do korzystania z ekologicznego, taniego i zdrowego transportu – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Bieżący rok jest kolejnym, w którym w połowie maja możemy pochwalić się wynikiem wypożyczeń przekraczającym pół miliona, ale równie ważne – o ile nie ważniejsze, jest 25 tysięcy mieszkańców, którzy dołączyli do nas na przestrzeni ostatnich tygodni – dodaje.

Veturilo zostało uruchomione 1 kwietnia 2012 roku. Od tego czasu użytkownicy skorzystali z rowerów miejskich ponad 6,3 miliona razy, a w systemie zarejestrowało się 386 tysięcy warszawiaków. Tegoroczny najaktywniejszy użytkownik ma na koncie 342 wynajmy, co oznacza, że korzysta w tym sezonie z rowerów średnio 4,5 razy dziennie.

źródło: zdm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register