167 mln zł z Unii na przebudowę Marsa i Żołnierskiej

We wtorek, 31 maja, m.st. Warszawa podpisało umowę na dofinansowanie ze środków unijnych modernizacji ulic Marsa i Żołnierskiej do skrzyżowania z ul. Płowiecką do granicy miasta. Warszawa dostanie z Unii ponad 167 mln zł.

Unijne dofinansowanie w wysokości 85 proc. wydatków kwalifikowanych obejmie II etap inwestycji czyli odcinek od węzła ulic Marsa-Płowiecka-Ostrobramska (Ronda I. Mościckiego) do granicy Warszawy czyli do przebudowanego przez Mazowiecki Zarząd Dróg wojewódzkich odcinka drogi n 631. Całkowity koszt tej przebudowy to ok. 217 mln zł. Całe przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy realizacyjne. Jeden z nich jest już zakończony – kierowcy korzystają z nowych wiaduktów nad linią kolejową do Lublina, przebudowane są także skrzyżowania z ul. Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką, powstały nowe chodniki i drogi rowerowe.

Drugi etap rozpoczął się w marcu tego roku. Za kwotę 155 mln zł wybudowany zostanie odcinek drogi o długości 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej do granicy z Zielonką.   Powstaną dwa wewnętrzne wiadukty nad torami kolejowymi linii do Lublina, wschodnia estakada nad skrzyżowaniami z ul. Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką, dwupoziomowe skrzyżowanie ul. Żołnierskiej i Czwartaków, kładka dla pieszych w rejonie osiedla Wygoda. Wyburzone i wybudowane od nowa będą wiadukty nad torami kolejowymi nad linią do Białegostoku na ul. Żołnierskiej oraz na węźle z ul. Strażacką. Drogowcy wybudują także drugą jezdnię do granicy Warszawy czyli do przebudowanego przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich odcinka drogi nr 631. Będą oczywiście nowe chodniki, drogi rowerowe, oświetlenie, odwodnienie itp. Prace zakończone zostaną w maju 2018 r.

  • Warszawa otrzyma z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 ponad 167 mln zł na przebudowę ul. Marsa i Żołnierskiej.
  • Umowę o dofinansowanie wartej blisko 217 mln zł inwestycji podpisali przedstawiciele miasta i Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register