17 czerwca – Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy obchodzimy w piątek, 17 czerwca! Apel do nauczycieli! Zabierzcie swoje uczennice i uczniów na dwór: do parku, lasu, na łąkę, na pole na obrzeżach miasta, gdziekolwiek tam, gdzie będziecie mogli poczuć bliski kontakt z naturą.

Niech bawią się, obserwują, dotykają, niech doświadczają przyrody wszystkimi zmysłami. Jako nauczyciele mają Państwo wspaniałą okazję, aby tego dnia stworzyć swoim uczennicom i uczniom przestrzeń do beztroskiego obcowania z przyrodą.

Dzień Pustej Klasy to święto zainicjowane w 2012 roku w Wielkiej Brytanii (więcej informacji o polskiej akcji: http://emptyclassroomday.eu/pl/). Co roku do akcji przyłączają się tysiące nauczycieli, którzy tego dnia, organizują niebanalne lekcje na świeżym powietrzu. Akcja systematycznie powiększa swój zasięg i dociera do najdalszych zakątków globu. W zeszłym roku opustoszały klasy m.in. w Australii, Pakistanie czy Chinach. Może tak stanie się  także w Polsce?

 Natura jest wspaniałą nauczycielką i tylko trzeba do niej wyjść i nauczyć się jej słuchać. Niepokoi nas coraz większe oderwanie się ludzi od przyrody i traktowanie jej jako zasobu z którego można czerpać bez końca. Syndrom deficytu natury jest poważnym problemem, a kontakt z przyrodą jest ogromną wartością.

źródło: ekokalendarz.pl, foto: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register