18-latek chciał popełnić samobójstwo. Odwiedli go od tego policjanci

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego uratowali 18-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Dzięki doświadczeniu oraz właściwie przeprowadzonej rozmowie funkcjonariusze zapobiegli tragedii.

We wtorek (14.02.2023r.) kilka minut po północy oficer dyżurny braniewskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z mostów położonych w Braniewie znajduje się mężczyzna, który chce targnąć się na własne życie. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów oraz strażaków. Po przybyciu we wskazane miejsce, mł.asp. Szymon Biryło oraz mł.asp. Agnieszka Spas zastali 18-letniego mężczyznę, który znajdował się za balustradą mostu.

Opanowanie, stoicki spokój oraz chęć udzielenia pomocy sprawiły, że po kilkunastominutowej rozmowie, mężczyzna postanowił dobrowolnie wrócić za barierkę. Gdy znajdował się już w bezpiecznym miejscu zaopiekowali się nim ratownicy medyczni, którzy udzielili mu specjalistycznej pomocy.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w poradniach psychiatrycznych i psychologicznych, miejskich i gminnych ośrodkach pomocy społecznej, powiatowym centrum pomocy rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register