19 latek tonący w Wiśle, niesiony przez nurt uratowany

Nocny patrol policji rzecznej uratował tonącego mężczyznę, wyciągając go z rzeki. Pięć minut wcześniej dyżurny poinformowany został o tonącej osobie w Wiśle na wysokości Zamku Królewskiego. Funkcjonariusze sierż. sztab. D. Soborski oraz sierż. P. Skiba niezwłocznie udali się w okolicę Mostu Śląsko-Dąbrowskiego, gdzie w nurcie rzeki tonął mężczyzna. Skrajnie wyczerpanego i wychłodzonego mężczyznę policjanci wciągnęli na pokład motorówki.

W środę, we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, udzielili pomocy tonącemu mężczyźnie. Sierż. sztab. Dariusz Soborski oraz sierż. Paweł Skiba o 4.50 wyciągnęli z wody młodego mężczyznę porwanego przez nurt rzeki.  Zaledwie pięć minut wcześniej otrzymali informację od dyżurny komisariatu o tym, że w Wiśle może się ktoś topić.

Po dotarciu na miejsce i spatrolowaniu okolicy, policjanci zauważyli osobę niesioną przez silny nurt Wisły. Tonący wielokrotnie znikał pod taflą wody, nie mogąc utrzymać się na jej powierzchni. Skrajnie wyczerpanego i wyziębionego 19-latka policjanci zauważyli w okolicy Mostu Śląsko-Dąbrowskiego na wysokości Zamku Królewskiego. Natychmiast wciągnęli go na pokład motorówki.

Po udzieleniu niezbędnej pierwszej pomocy, młody człowiek został przekazany pogotowiu ratunkowemu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Dzięki czujności i szybkiej interwencji mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register