2 maja – Bieg Flagi

2 maja 2016 r. w godz. od 12.00 do 17.00 odbędzie się na terenie miasta Bieg Flagi. Bieg zorganizowany jest z okazji Święta Flagi. 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, obchodzone między świętami: 1 maja – Świętem Pracy i 3 maja – Świętem Konstytucji 3 Maja.

Bieg Flagi 2016 odbędzie się tradycyjnie 2 maja. To już czwarta edycja tej imprezy. W tym roku uczestnicy przebiegną po terenie Cytadeli i uliczkami Żoliborza oficerskiego.

Biegacze mają do pokonania 10 kilometrów. Będą rywalizować na terenie Cytadeli, przebiegną też uliczkami Żoliborza oficerskiego, robiąc łącznie trzy okrążenia. Trasa jest atestowana. Pomiar odległości prowadzony jest z dokładnością do 0,1%, czyli 10 metrów. Trasa oznakowana jest co jeden kilometr i w większości prowadzi ulicami. Uczestnicy mają 70 minut na pokonanie dystansu.

Program imprezy:
12.00 – 17.00 Majówka pod Flagą Biało-Czerwoną na terenie Cytadeli,
14.00 – oficjale otwarcie imprezy,
14.35 – bieg dzieci w wieku przedszkolnym na 100 m
14.50 – start biegu na 10 km i nordic walking,
16.20 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

W biegu na 10 km mogą wystartować osoby, które mają skończone 16 lat i posiadają aktualne badania lekarskie świadczące o braku przeciwwskazań do udziału w biegach długodystansowych lub podpiszą oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna.

Limit osób, które mogą wziąć udział w głównym biegu, to 750 osób, w tym sto dwadzieścia miejsc dla służb mundurowych, a w zawodach nordic walking – 50 osób. Pakiety startowe kosztują 50 zł. W miarę wolnych miejsc będzie można dopisać się do listy również w dniu imprezy.

źródło: um.warszawa.pl, foto: screen z biegflagi.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register