300 kontroli trzeźwości. Niestety nadal wpadają pijani kierowcy

Policjanci podsumowali służby pełnione w weekend. Od piątkowego popołudnia do niedzieli włącznie patrole wyjeżdżały 191 razy na interwencje. Zatrzymano 2 osoby poszukiwane a do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 23 osoby. Policjanci przeprowadzili blisko 300 kontroli trzeźwości. Zatrzymano 2 pijanych kierujących.

W sobotę policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał w Elblągu przy ul. Skrzydlatej vw passata, którym kierował 37-latek. Policjanci od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania autem. Badanie alkotestem wykazało nieco ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Inny kierujący tym razem zatrzymany w Pasłęku jechał fiatem uno. W tym przypadku kierującym był 21-latek. Badanie alkotestem wykazało 1,44 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn zgodnie z Kodeksem Karnym może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register