Walczył z samochodami. “Lubię coś zniszczyć”

Zaparkowane przy ulicach Mostowej i Rybackiej samochody stały się celem dla 46-letniego mężczyzny. Mężczyzna kopał i uderzał pięściami w karoserię aut. Gdy zatrzymali go policjanci powiedział, „że lubi od czasu do czasu coś zniszczyć”. Resztę tak rozpoczętego wieczoru spędził w policyjnym areszcie.

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 46-latkowi, który został zatrzymany przez policyjny patrol interwencyjny. Wcześniej, oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o mężczyźnie kopiącym w zaparkowane auta. Policjanci zatrzymali 46-latka po krótkim pościgu, bo na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął on uciekać.

Po zatrzymaniu mężczyzna oświadczył policjantom: „że lubi od czasu do czasu coś zniszczyć”. Jednym z uszkodzonych pojazdów był nissan micra w którym 46-latek uszkodził lusterka, porysował karoserię i oderwał wycieraczkę.

-Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. O karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks Karny za dewastację przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register