Nietypowe auto na ulicach Elbląga. Wożą nim…pizzę!

Nasz Czytelnik przesłał nam zdjęcie bardzo nietypowego samochodu, który od pewnego czasu porusza się ulicami Elbląga. Jak się okazuje, ten elektronicznie napędzany bolid służy do rozwożenia pizzy jednej z elbląskich restauracji.

– Taka ciekawostka. Nietypowy samochodzik elektryczny na ulicach Elbląga. Bardzo fajnie wygląda i nie truje środowiska – napisał do nas mieszkaniec Elbląga.

20768058_1610331745705314_2141059189316429815_n

Czy to już przyszłość naszej motoryzacji i coraz więcej takich małych, dwuosobowych auto pojawi się również na naszych ulicach? Na razie wiadomo, że takim pojazdem – Renault Twizy, dowożona jest do klientów pizza.

Renault Twizy to zupełnie coś nowego w branży motoryzacyjnej – zasilany prądem pojazd czterokołowy, mieszczący na pokładzie dwie osoby w układzie 1+1, plasowany pomiędzy klasycznym mikrosamochodem typu Smart lub Aixam i skuterem. Auto prezentuje się kosmicznie, przykuwa wzrok i uwagę otoczenia bardziej niż najdroższe samochody sportowe. Co ciekawe, bolid ten ma karoserię wykonaną z plastiku, jak niegdyś kultowy już Trabant.

renault-twizy-21-0a05421fa1c6f7c,0,750,0,0

Jak podaje Autokult, Twizy na pełnym akumulatorze o pojemności energetycznej 6,1 kWh przejeżdża według Renault około między 80–100 km i w okresie wiosennym rzeczywiście ten niższy wynik jest nietrudny do osiągnięcia. To oznacza, że dystans 100 km pokonujemy za ok. 5 złotych – to mniej niż litr paliw płynnych.

Samochód ładuje się do pełna w około trzy i pół godziny, wygodnym rozwiązaniem jest sposób podłączania go do gniazdka – wyciągamy z przodu stały kabel o długości 3 metrów, podłączamy do ściany i to wszystko.

Więcej o tym aucie można przeczytać tu: http://autokult.pl/25942,renault-twizy-test-opinia-zuzycie-energii-cena,all

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

1 komentarz

  • Nitro Reply

    19 sierpnia 2017 at 17:07

    ciekaw jestem czy przypadkiem czy jego ladowanie nie wytwarza wiecej co2 niz auta na LPG ;p

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register