Akcja elbląskiej policji. To zapewni bezpieczeństwo Twojemu dziecku

Rozpoczął się rok szkolny rozpoczęły się również spotkania policjantów z dziećmi. To właśnie podczas tych spotkań przekazywana jest wiedza nt. bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zagrożeń i tego jak im przeciwdziałać.

Na koniec spotkania uczniowie klas pierwszych otrzymują odblaskowe prezenty które w ramach współpracy z policją zakupiła firma General Electric.

Jedno z takich spotkań inaugurujące rozdawanie nowo zakupionych odblasków odbyło się dziś w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu. To na nim obecni byli policjanci ruchu drogowego oraz policjant dzielnicowy. Wspólnie przedstawili prezentację oraz rozdali dzieciom odblaski.

– Chcemy uświadamiać najmłodszym że bycie widocznym na drodze jest bardzo ważne, i że od tego zależy bezpieczeństwo – tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Na prezentacji pokazano nasz plakat i zdjęcia wykonane po zmroku na których występowały osoby ubrane w elementy odblaskowe oraz takie które tych elementów nie miały. 

W tym roku dzięki ofiarodawcy jakim był General; Electric policjanci otrzymali do przekazania 1400 odblasków. Oznacza to, że zostaną w nie wyposażeni wszyscy pierwszoklasiści rozpoczynający w tym roku naukę.

Podczas policyjnych wizyt u uczniów funkcjonariusze zawsze podkreślają ważną rolę elementów odblaskowych w wyposażeniu, odzieży oraz tornistrów podczas poruszania się po zmierzchu. Po takich spotkaniach maluchy dobrze już wiedzą, że elementy odblaskowe sprawiają, że są widoczni na drodze.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register