Koszmarny wypadek w Malborku. Zderzenie tak silne, że silnik wyleciał z auta /film/

Kierowca seata wymusił pierwszeństwo skręcając w lewo. Nagle uderzył w niego kierowca audi jadący prosto. Silnik seata wystrzelił z ogromną prędkością i przeleciał aż na chodnik. Na chodnik, którym dosłownie chwilę wcześniej jechał rowerzysta. Siedem osób trafiło do szpitala – informuje TVN24.pl.

Zderzenie zarejestrowały kamery monitoringu w niedzielę na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 22 i 55 w Malborku. Na nagraniu widać rowerzystę, który przejeżdża przez pasy. Kilka sekund później kierowca seata, jadąc ulicą Wałową nie ustępuje pierwszeństwa kierowcy audi i z ogromną prędkością uderza w niego. Po zderzeniu silnik seata wystrzeliwuje w powietrze i leci wprost na chodnik, którym przed chwilą jechał rowerzysta.

film: TV MALBORK (http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/16121,po-zderzeniu-silnik-przelecial-kilkadziesiat-metro)

– Kierowcą seata był 74-letni obywatel Francji. Wyjeżdżając z ulicy Wałowej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu aleją Rodła audi – mówi Klaudia Piór z Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

– W wyniku wypadku siedem osób zostało rannych, w tym trzech obywateli Francji. Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Elblągu – dodaje mł. brygadier Janusz Leszczewski ze straży pożarnej w Malborku.

Bezpośrednio po wypadku na miejsce przyjechał przedstawiciel konsulatu honorowego Francji w Gdańsku. Z siedmiu poszkodowanych, czterech nadal przebywa na obserwacji w szpitalu.

– Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – podsumowuje Klaudia Piór. Kierowca seata zostanie ukarany mandatem za wymuszenie pierwszeństwa. 

Źródło: TVN24.pl

1 komentarz

  • ziom Reply

    13 września 2017 at 21:54

    a prędkosc? czy przy normalnej predkosci na skrzyzowaniu wyleci z auta silnik?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register