Będą gabinety dentystyczne w warszawskich szkołach?

Jak donosi portalsamorządowy.pl warszawscy urzędnicy chcieliby uruchomić w Warszawie pilotażowy projekt gabinetów dentystycznych w szkołach. Na początek miałoby to być pięć gabinetów. Co Wy na to?

Pomysł fantastyczny  z perspektywy przeciętnego Kowalskiego. Rodzice mieliby problem opieki dentystycznej dzieci zapewniony w szkołach. Ale tu pojawiaja się proceduralne kłopoty. Sama wola urzędników i rodziców nie wystarczy. NFZ, który płaci za te usługi wskazuje, że gabinety powinny być dostepne także dla innyc, nie tylko dla dzieci w szkole, a to koliduje z bezpieczeństwem w szkole. Bo jak to po szkole mogliby chodzić potencjalni pacjenci gabinetu? Dodatkowo grę wchodzi zgoda rodziców na wykonanie badania i leczenie przy każdorazowej wizycie. Problem natury prawnej jest trudniejszy do rozwiązania.

Miejmy nadzieję, że wszelkie przeciwności zostaną rozwiązane, bo dostępność opieki dentystycznej jest istotną z punktu widzenia Kowalskiego. Czekamy zatem na rozwiązania. Chcielibyście powrotu gabinetów dentystycznych do szkół?

źródło: portalsamorządowy.pl, fot: pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register