Piętrusem po Warszawie już w ten weekend!

 Od 7 maja, przez dwa tygodnie, prawdziwy „doppeldecker”, będzie kursował po Warszawie. Ponadto obsłuży jedną z linii specjalnych w trakcie Nocy Muzeów, która odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja. „Piętrus” na warszawskich ulicach jest częścią obchodów ćwierćwiecza partnerskiej współpracy Warszawy i Berlina.

Pierwszą okazją do przejażdżki autobusem będzie odbywająca się w sobotę 7 maja Parada Schumana, w której wezmą udział prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz burmistrz Berlina – Michael Müller.

Po jej zakończeniu autobus, z napisem „Berlin pozdrawia Warszawę”, rozpocznie regularne kursowanie na linii 180 (na skróconej trasie Wilanów – Esperanto). W pierwszy kurs wyruszy z pętli Esperanto o godz. 14.49. Na wszystkich przystankach wzdłuż jego trasy zostaną rozwieszone specjalne rozkłady jazdy w berlińskich barwach.

Autobus weźmie także udział w obsłudze Nocy Muzeów. Będzie kursował na linii G na trasie: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska (powrót: Marszałkowska – PL. DEFILAD) – pl. Bankowy – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – NEON MUZEUM (powrót: Mińska – Grochowska – Zamoyskiego).

Ostatnia szansa na podróż „piętrusem” będzie w niedzielę 22 maja. W ostatni kurs wyruszy o godz. 23.33 z pętli Wilanów.

źródło:ztm.waw.pl, foto: ztm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register