Będą nowe aktywne przejścia w Elblągu

Dobra wiadomość na koniec tygodnia. Samorząd Elbląga uzyskał dofinansowanie na budowę dwóch nowych aktywnych przejść dla pieszych. Wsparcie pozwoli na budowę łącznie trzech takich przejść, ponieważ mieszkańcy wskazali na realizację takiego zadania także w Budżecie Obywatelskim. Tego typu rozwiązania znacznie poprawiają bezpieczeństwo na drodze, w szczególności pieszych.

Do programu realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Elbląg złożył wniosek o dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Projekt polega na wykonaniu aktywnych przejść dla pieszych w newralgicznych lokalizacjach na terenie miasta, przy ul. Mickiewicza (skrzyżowanie z ul. Sochaczewską) oraz przy ul. Brzeskiej (na wysokości bloku nr 28). Dodatkowo, w ramach Budżetu Obywatelskiego powstanie jeszcze jedno takie aktywne przejście przy ul. Mickiewicza (tuż obok skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego). Te lokalizacje charakteryzują się dużym natężeniem ruchu pieszych i pojazdów. Są to przejścia bez sygnalizacji świetlnej, zlokalizowane w bliskiej odległości od jednostek użyteczności publicznej, w tym szkół i obiektów sportowych.

Co powstanie?
Przejścia dla pieszych wyposażone zostaną w tzw. kocie oczka oraz pomalowane będą w technologii grubowarstwowej na kolor biało-czerwony. Posiadać będą inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i dopóki się w niej znajduje. Ponadto przed przejściem przy ul. Mickiewicza wykonana zostanie nawierzchnia antypoślizgowa.

Projekt jest kontynuacją działań zwiększających bezpieczeństwo pieszych zrealizowanych w poprzednich latach. Aktywne przejścia dla pieszych powstały już przy ulicach Nowowiejskiej, Bema, Odrodzenia oraz przy al. Grunwaldzkiej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register