Będą utrudnienia na ul. Bema i Żeromskiego

Departament Zarząd Dróg UM Elbląg informuje, że od najbliższego wtorku (3 października) nastąpią utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulicy Bema z ulicą Żeromskiego.

Powyższe utrudnienia wynikają z realizacji robót budowlanych w ramach zadania pn. „Przebudowa sygnalizacji świetlnych na trzech skrzyżowaniach w ciągu ul. Józefa Bema w Elblągu wraz z zapewnieniem optymalizacji ruchu i koordynacji tych sygnalizacji w tej ulicy”.

Czasowo zajęte na czas robót będą pojedyncze pasy ruchu na wlotach ulic Żeromskiego i Bema, co związane jest z wykonaniem tzw. pętli indukcyjnych w jezdni na potrzeby optymalnego funkcjonowania sygnalizacji.

Tymczasowa organizacja ruchu zakłada funkcjonowanie wszystkich relacji na skrzyżowaniu. 

Zakres całego zadania dotyczy przebudowy sygnalizacji na trzech skrzyżowaniach, tj.
*ul. Bema – ul. Saperów – ul. Czołgistów,
*ul. Bema – ul. Żeromskiego,
*ul. Bema – ul. Mickiewicza – ul. Kościuszki – ul. Orzeszkowej
i obejmuje m.in. wymianę sterowników, wymianę masztów i słupków sygnalizacji wraz z sygnalizatorami oraz wykonanie pętli indukcyjnych i przycisków dla pieszych wraz z zasilaniem tych elementów w nowych kanalizacjach kablowych oraz ich połączeniem do miejskiej sieci szerokopasmowej. Wprowadzone zostaną nowe programy sygnalizacji świetlnej optymalizujące funkcjonowanie ruchu, a pomiędzy sygnalizacjami na poszczególnych skrzyżowaniach wprowadzona zostanie koordynacja w ciągu ul. Bema. Celem tego zadania jest poprawa przepustowości ul. Bema co wpłynie na zmniejszenie „korków”.

Przed przystąpieniem do prac na ostatnim skrzyżowaniu Departament Zarząd Dróg z wyprzedzeniem przekaże odrębną informację. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register