Szkoła z Elbląga wyróżniona. Jest przykładem dla placówek z całego regionu

Nowy sprzęt sportowy otrzymali od organizatorów Pucharu Tymbarku uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu. To nagroda za zgłoszenie największej liczby drużyn do XXIII edycji Turnieju spośród wszystkich warmińsko-mazurskich placówek. Zapisy do kolejnej, XXIV edycji właśnie ruszyły.

Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy przyznaje nagrody dla szkół z największą liczbą drużyn zgłoszonych do Pucharu Tymbarku. Wyróżnienie otrzymuje najlepsza pod tym względem placówka w każdym województwie. W warmińsko-mazurskim rekordzistą zgłoszeń okazała się Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu.

Za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w szkole odpowiedzialny był Tomasz Wiercioch.

– Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, Puchar Tymbarku to świetny Turniej i wielka przygoda dla dzieci. Uczniowie z utęsknieniem czekają na kolejne edycje i mecze, podobnie jak ich rodzice. To jest znakomita sprawa, że rozgrywki te są tak dobrze odbierane. Dlatego też dziękujemy organizatorom za wspieranie takich inicjatyw, które nie tylko podnoszą poziom sprawności fizycznej dzieci, ale również malują na ich twarzach uśmiech. Nasza szkoła się rozrasta, dlatego liczymy, że do kolejnej edycji zgłosimy jeszcze więcej zespołów! – opowiada Wiercioch.

Polski Związek Piłki Nożnej przyznaje nagrody za największą liczbę zgłoszonych drużyn, żeby zmotywować szkoły do tego, by, tak jak Tomasz Wiercioch, dawały szansę występu w rozgrywkach jak największej liczbie zainteresowanych.

Udział w Pucharze Tymbarku nic nie kosztuje, za to jest dla dzieci świetną przygodą i może być początkiem rozwijania piłkarskiej pasji.

– Chcemy podkreślić, że Puchar Tymbarku to turniej drużyn szkolnych, a nie turniej reprezentacji szkół. Rozgrywki są ogólnodostępne i może wziąć w nich udział każdy, niezależnie od posiadanego, piłkarskiego doświadczenia. Bardzo cieszymy się, że coraz więcej nauczycieli kieruje się takim myśleniem i zgłasza do turnieju więcej niż jedną drużynę w każdej kategorii. Wyróżnione szkoły mogą być przykładem dla wszystkich placówek w kraju. Zapraszamy do udziału w Pucharze Tymbarku każdego zainteresowanego dobrą zabawą i nauką gry w piłkę. Szkoły mogą zgłaszać uczestnictwo dowolnej liczby drużyn, dla nikogo nie zabraknie miejsca na boisku – mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego.

Nagrody dla szkół z największą liczbą zgłoszonych drużyn to kolejne działanie, poprzez które organizatorzy Pucharu Tymbarku chcą realizować główny cel Turnieju – promować i upowszechniać grę w piłkę nożną w Polsce. Ważny krok w tym kierunku postawiono przed rozpoczęciem minionej, XXIII edycji rozgrywek.

Zmianie uległ wówczas regulamin – ograniczono uczestnictwo tylko do drużyn szkolnych (wcześniej udział mogły brać także kluby piłkarskie).

Ruszyły zapisy do XXIV edycji Pucharu TymbarkuTrwają zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku, które zakończą się 31 stycznia 2024 r. Na stronie www.zpodworkanastadion.pl zgłaszać można zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.Rozgrywki rozpoczną się wiosną przyszłego roku od etapów regionalnych: gminnych i powiatowych, zakończonych finałami wojewódzkimi.

Następnie szesnaście najlepszych zespołów (po jednym z każdego województwa) z kategorii U-10 i U-12 chłopców oraz dziewcząt zagra w Warszawie w Finale Ogólnopolskim z Wielkim Finałem na stadionie PGE Narodowym.

Nagrodą Główną w Turnieju jest spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Od XXIII edycji turnieju Polski Związek Piłki Nożnej i Tymbark przyznają również nagrody w postaci sprzętu sportowego szesnastu szkołom z największą liczbą zgłoszonych drużyn – po jednej w każdym regionie.


O Turnieju: Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Od 2007, Sponsorem generalnym Pucharu jest marka Tymbark. Od 2023 r, Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są oficjalnym partnerem reprezentacji Polski. Puchar jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register