Będzie świeża trawa! Koszt 250 tys. zł!

Trwa wiosenna renowacja trawników. Świeża zieleń pojawi się w miejscach rozjechanych trawników przy ulicach, ale też w Ogrodzie Saskim. W tym roku na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta odtworzonych zostanie około 8 ha trawników.
Jak to się robi?

Najpierw zdejmowana jest warstwa starej darni, teren jest  następnie dokładnie oczyszczony, potem spulchnia się glebę, wysypuję nową, urodzajną ziemię i wyrównuje teren do zasiewu. Po wysianiu trawy następuje jeszcze wałowanie, które dociska nasiona do ziemi i ponownie wyrównuje powierzchnię przyszłego trawnika.

ZOM renowację zleca dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią, tam, gdzie potrzebne jest odtworzenie trawy. To problem dotyczący głównie trawników przyulicznych notorycznie rozjeżdżanych przez kierowców. Niektóre z nich zostaną dodatkowo wygrodzone płotkami. W tym roku planuje się zmodernizować prawie 8 ha trawników, co będzie kosztować ok. 250 tys. zł. Nowa trawa pojawi się m. in. na Targówku, Bemowie, Mokotowie, Woli, w Wilanowie, Białołęce, Rembertowie i Wesołej.
Za niszczenie zieleni grozi mandat w wysokości 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu, a warszawscy strażnicy miejscy interweniowali do tej pory w takich sprawach ponad 8 tys. razy. Widzisz samochód dewastujący trawniki? Dzwoń 986.

trawaświeża2

źródło: zom.waw.pl, foto: zom

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register