Bezpłatna komunikacja na elbląskie cmentarze

Zbliża się okres Wszystkich Świętych, czas kiedy odwiedzamy nekropolie i groby bliskich. O tym jak i czym sprawnie dotrzeć na elbląskie cmentarze oraz jak zorganizowany będzie ruch w ich pobliżu mówili podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz wiceprezydent Janusz Nowak.

Zachęcamy mieszkańców, aby 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych udając się na groby korzystali z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Swój pojazd mogą pozostawić na parkingu elbląskiej PWSZ przy al. Grunwaldzkiej, gdzie znajdować się będzie pętla, z której z dużą intensywnością odjeżdżać będą w stronę cmentarza Dębica miejskie autobusy – mówił prezydent Wróblewski

1 listopada planujemy dodatkowe 54 autobusy. Na pętli przy al. Grunwaldzkiej będą pracownicy ZKM, którzy regulować będą sprawnym ruchem tych autobusów. Więcej niż zazwyczaj autobusów wyjedzie także przed dniem Wszystkich Świętych i w weekend. Wzmożony będzie także ruch służb oczyszczania miasta, które w większym stopniu będą pracowały w pobliżu cmentarzy. Przede wszystkim apelujemy do mieszkańców, by 1 listopada nie korzystali z samochodów prywatnych, a na cmentarze dojeżdżali bezpłatną komunikacją miejską – powtórzył apel wiceprezydent Janusz Nowak

  • Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego
od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz. 22°°.
Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów:  służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda  Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

2) ul. Chrobrego
od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.
na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej  będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

3) ul. Tczewska
od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz. 22°°.
(od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza
będzie obowiązywał obustronny „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Miejsca postojowe w okolicy:
• parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
• ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej),  na jezdni,  na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako  jednokierunkowy.

Uwaga
W dniach poprzedzających Święto 1.11.2018, jak i w kolejnych  dniach po tym dniu  na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko  z chodnika.

 

  • Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1) w sobotę i niedzielę 27-28 października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach. W sprzyjających warunkach atmosferycznych (tj. bez opadów) parkingi zielone będą udostępnione dla pojazdów osobowych.

2) od środy 31 października od godz. 23 00 do piątku 2 listopada do godz. 22 00 (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy będzie jednokierunkowy.

3) W czwartek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda  przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie  zamknięty  i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)

b) taksówek z pasażerami, które  będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c) służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)

d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.

e) inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających  uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

4) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

5) w dniu 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul.  Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą  wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

        Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:
•  ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi krajowej nr 22)

parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Ruchem będzie kierowała Policja.

Parkingi gruntowe – będą nieczynne.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register